البرز در نمایشگاه های صنایع دستی برون مرزی حاضر می شود

وی افزود: امسال برگزاری هر ماه یک جشنواره  گردشگری و صنایع در استان البرز کلید خورده که بیشتر این جشنواره ها در کرج  دنبال خواهد شد.

 مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز تصریح کرد: در حوزه  گردشگری و صنایع دستی بحث آموزش و اشتغال فراگیر در دستور کار قرار گرفته ضمن آنکه میزان اشتغالزایی این حوزه نسبت به پارسال ۲ برابرمی شود؛ پارسال تعهد اشتغالزایی البرز در حوزه گردشگری و صنایع دستی ۷۶۰ نفر بود که به طور کامل محقق شد.

وی افزود: آموزش فراگیران در حوزه گردشگری و صنایع دستی البرز در دستور کار قرار گرفته که دراین زمینه از وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و استانداری البرز تقاضای دریافت اعتبار شده است.

محمدی با اشاره به برپایی ۲۵ نوروزگاه با محوریت صنایع دستی و گردشگری در روزهای نخست سال جاری در البرز گفت :  در این ایام بخش عمده ای از محصولات صنایع دستی البرز به فروش رفت و عزم ما برای برگزاری نمایشگاه و فروش صنایع دستی در البرز جدی است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با بیان اینکه این استان دارای پنج هزارو ۵۵۰ نفر هنرمند ساماندهی شده  در بخش صنایع دستی  است ، افزود:  این افراد در ۱۰۵ کارگاه صنایع دستی در استان فعالیت دارند.

وی بیان داشت: افزون براین افراد ۲۰ هزار هنرمند صنایع دستی دارای کارت شناسایی داریم ضمن آنکه  اکنون پنج کارگاه بزرگ در سطح کارخانه  در زمینه سفال، چرم و امثال آن فعالیت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به  امضای یک تفاهمنامه با حضور استاندار البرز و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی ، مدیران کل راهداری و میراث  البرز که با موضوع ایجاد زیر ساخت های بین راهی استان  منعقد شد، گفت : شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی متعهد شد که ۱۰ مجموعه خدماتی بین راهی را در محورها و مقاصد گردشگری استان البرز ایجاد کند که شامل سرویس های بهداشتی ، نمازخانه و مغازه است. 

این مسوول افزود: بیشتر پروژه ها به صورت فروشگاه بین راهی با محوریت فروش صنایع دستی ایجاد می شود؛ همچنین با مشارکت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز ۱۰ تابلو بزرگ برای تبلیغ صنایع دستی در حاشیه راه های البرز نصب خواهد شد.
وی یادآور شد: شرکت تعاونی گردشگری استان البرز که اغلب  شرکت های خدمات گردشگری  عضو آن هستند در استان تشکیل شده است.