سه شنبه , 26 تیر 1403

البرز بسترهای لازم را برای توسعه اقتصاد دانش بنیان دارد

مهدی عباسی روز دوشنبه در نشست با فرماندهان  سپاه امام حسن مجتبی(ع) و بنیاد تعاون بسیج  البرز که با هدف حمایت از فناوران و صاحبان شرکت های دانش بنیان و فناور برگزار شد، افزود:  استان البرز دست کم بیش از سه هزار و 500  واحد تولیدی و حدود ۲۶۰ شرکت دانش بنیان دارد بنابراین باید تلاش کنیم این ظرفیت ها به کار و اشتغال و تولید منجر شود.
وی ادامه داد: با حضور دولت جدید با وجود زیرساخت های خوبی که در کشور و استان صورت گرفته، باید تلاش کنیم زمینه و بستر اشتغال در کشور را فراهم کنیم.

رییس پارک علم و فناوری البرز با استقبال از ورود سپاه به بحث توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: وظیفه پارک‌های علم و فناوری تکمیل اکوسیستم کارآفرینی استان است و تسهیلات، فضای فیزیکی، ایجاد کنسرسیوم‌ها و تبادل بین شرکت‌ها و همچنین فروش و بازار شرکت‌ها از جمله رویکردهای پارک‌ها محسوب می‌شوند.
عباسی تاکید کرد: امید این می‌رود با همیاری بخش خصوصی اولین مرکز تجاری سازی در بخش دانش بنیان البرز به بهره برداری برسد.
سرهنگ ولی الله شادمان جانشین فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز نیز در این نشست مشترک با اشاره به تلاش های جهادی برای موفقیت در عرصه های مختلف گفت: یقین داریم که با تلاش های جهادی و استفاده از توان و ظرفیت نیروهای جوان می توانیم به اهداف خود برسیم همانطور که با همین روحیه توانستیم کشورمان را در زمینه  دفاعی به جایگاه شایسته ای در دنیا برسانیم.
مهدی حقی  مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج( مدیر پیشگامان کشور) نیز در این نشست بر توسعه اقتصاد دانش بنیان از طریق توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور تاکید کرد و گفت: با همکاری پارک علم و فناوری البرز بستر و زمینه همکاری های خوب برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور در بخش های مختلف استان فراهم شده است. 
 

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …