یکشنبه , 2 اردیبهشت 1403

البرزی ها خطر موج بعدی کرونا را جدی بگیرند

دکتر مهرداد بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان کرج  همچنان نارنجی و وضعیت کرونایی استان شکننده است.

وی ادامه داد: هرچند در روزهای اخیر شاهد کاهش نسبی تعداد مبتلایان و مرگ و میرهای کرونایی در استان هستیم اما اگر مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی بی تفاوت شوند، بار دیگر کووید ۱۹ در استان فوران خواهد کرد.

بابایی با بیان اینکه تاکنون سه میلیون دز واکسن کرونا در استان البرز تزریق شده است، گفت:  حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در البرز دز اولی هستند و مابقی ۲ دز واکسن را دریافت کرده اند.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز بیان داشت : تزریق دز سوم واکسن  کرونا به تازگی در استان آغاز شده و کارکنان بهداشت و درمان و  بیماران سخت درمان که ۶ ماه از تزریق دز دوم واکسن آنها گذشته در حال دریافت دز سوم هستند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان استان البرز یک دز واکسن کرونا  را دریافت کرده اند.

بابایی در عین حال تاکید کرد که با توجه به تغییر رنگ کرونایی مناطق همجوار از جمله استان قزوین ، انتظار می رود مردم استان البرز با انجام به موقع واکسیناسیون همچنان استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز ار حضور در مکان های پر ازدحام را فراموش نکنند.

وی بیان داشت : متاسفانه بسیاری از مردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند و این امر با توجه به فصل سرما و خیز آنفلوآنزا و سایر بیماری های ویروسی خطری جدی برای سلامت مردم است.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز گفت : اکنون روزانه حدود یک هزارو۶۰۰ بیمار سرپایی به مراکز درمانی استان مراجعه می کنند که بخشی از آنها کرونایی و مابقی مبتلا به آنفلوآنزا و سرما خوردگی هستند.

 وی با یادآوری این نکته که مردم سال گذشته بیش از امسال از  ماسک  استفاده می کردند، گفت: این امر موجب شد تا مشکل ابتلا به آنفلوآنزا در فصول پاییز و زمستان گذشته در استان اندک باشد.

بیماری کووید ۱۹ تاکنون سبب بستری شدن ۷۶ هزار و ۶۵۱ نفر در البرز شده که ۶ هزارو ۳۳۸ نفرآنان جان باخته اند.

اکنون شهرستان کرج نارنجی، شهرستانهای فردیس، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، چهارباغ و اشتهارد زرد و شهرستان طالقان آبی کرونایی است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …