اخبار

احداث نیروگاه‌های “پایه گازسوز مقایسه کوچک” در استان البرز تسریع شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، جهانگیر شاهمرادی در هشتاد و چهارمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز در مورد راه اندازی نیروگاه‌های مقیاس کوچک پایه گازسوز(CHP)در سطح شهرک های صنعتی استان بیان کرد: این موضوع از چند هفته قبل با محوریت انجام کار کارشناسی دنبال شده و جلسات متعدد و اخذ مصوبات از جمله دستاوردها در این زمینه بوده است.

وی با بیان اینکه جلساتی با حضور دستگاه های اجرایی اثرگذار استان در زمینه اخذ مجوزها و روند تسهیل احداث این نیروگاه ها از جمله شرکت توزیع برق، شرکت شهرکهای صنعتی و شرکت گاز برگزار شده است، گفت: در این راستا مقرر شد مکان هایی که به خطوط انتقال گاز نزدیک است به عنوان جانمایی محل احداث این نیروگاه ها شناسایی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: اخذ مجوزهای لازم برای احداث نیروگاههای CHP  در آن نقاط نیز دنبال شده است و بخش خصوصی از جمله فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی البرز نیز سرمایه گذاری در رابطه با احداث آن ها را در سطح شهرک های صنعتی استان اجرایی خواهند کرد.

وی در ادامه توضیح داد: به شرکت شهرکهای صنعتی استان نیز اعلام شده است که مکان های مورد نظر برای احداث و راه اندازی نیروگاه های مقیاس کوچک پایه گازسوز(CHP) در سطح شهرکهای دولتی و خصوصی را شناسایی کرده و پیشنهاد دهد.

شاهمرادی در ادامه عنوان کرد: بخشی از سرمایه گذاری های انجام شده در این مورد توسط صنعتگران شهرکهای صنعتی بعد از راه اندازی و آغاز به کار نیروگاه های مقیاس کوچک پایه گازسوز به مرورجبران می شود، بخشی هم توسط سرمایه گذارانی تامین می شود که برای تولید برق در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی‌های اولیه تولید 200 مگاوات برق مورد نیاز صنایع استان از طریق احداث این نیروگاه ها پیش بینی شده است، گفت: در صورت تقاضا برای مشارکت در افزایش توان تولیدی در این راستا می توانیم ظرفیت احداث نیروگاه های CHP را تا 300 مگاوات هم توسعه دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: انتظار ما این است که تا جلسه آتی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز ضمن تعیین مکان احداث نیروگاه های مورد نظر، شاهد عملیاتی شدن راه اندازی این مجموعه ها باشیم.

انتهای پیام/س

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا