دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

۵۰۲ هزار وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی در البرز جریمه شدند

سرهنگ حمد الله رحمتی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روزانه بین پنج الی ۶ هزار وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی در معابر درون شهری  استان البرز جریمه می شوند که رانندگان باید در اسرع وقت برای رفع نواقص فنی خودرو خود اقدام کنند.

وی به فعالیت ۲۶۲ دستگاه دوربین ثبت تخلفات در استان البرز اشاره کرد و افزود:  خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال  باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

وی  از مردم خواست تا در حد امکان از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند و از خروج غیرضروری از منازل و فعالیت های طولانی یا سنگین اجتناب ورزند.

سرپرست راهنمایی و رانندگی استان البرز افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز پیش تر اعلام کرد که با توجه پایداری جوی از روز دوشنبه ۱۷ آبان  تا ۲۱ آبان ماه جاری میزان آلودگی هوا دراین استان افزایش می یابد.

آرش بهاروند احمدی  گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار در منطقه البرز مرکزی می باشد که با توجه به جهت وزش باد در سطوح پایینی جو سبب افزایش آلاینده‌ها تا اواخر هفته و قبل از ورود سامانه بارشی در استان خواهد شد.

وی ادامه داد:  کیفیت هوا برای گروه‌های حساس و  برخی ساعات برای تمام گروه ها به ویژه در روزهای  چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری ناسالم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی البرز بیان داشت: بر همین اساس هشدار سطح زرد آلودگی هوا برای مشارکت عمومی در کاهش آلاینده‌ها و رعایت نکات لازم در این بخش صادر شده است.

همچنین افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور بلند مدت در فضای باز و سطح شهر پرهیز نمایند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …