کلاهبرداری اینترنتی احشام در استان البرز بازداشت شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وصول یک فقره پرونده کلاهبرداری از طریق سایت‌های خرید و فروش لوازم دست دوم به پلیس فتا اشتهارد، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های ماموران مشخص شد، متهم از طریق سایت دیوار اقدام به خرید احشام و سپس اقدام به پرداخت مبلغ احشام با چک های جعلی و سرقتی می کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد:  شاکیان پس از تحویل احشام و دریافت چک‌های سرقتی دیگر دسترسی به متهم نداشته و با توجه به اینکه دسترسی به متهم غیر ممکن بوده، به ناچار پس از تماس‌های مکرر با خریدار و عدم پاسخگویی او، از طریق مراجع قضائی اقدام به طرح شکایت کرده بودند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با اقدام سریع و به موقع کارشناسان پلیس فتا، متهم در استان قزوین شناسایی و با اخذ دستور نیابت قضائی دستگیر و در تحقیقات تکمیلی به کلاهبرداری از طریق سایت دیوار در استان های قزوین، البرز و تهران به مبلغ 24 میلیارد ریال و به تعداد 800 راس گوسفند تا کنون اعتراف کرده است که تحقیقات کماکان در این زمینه ادامه دارد.

محمدیان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور کلاهبرداران در فضای مجازی، شهروندان دقت کافی را در انجام معاملات اینترنتی داشته باشند و سعی کنند حتی‌المقدور خریدهای با مبالغ بالا را بصورت حضوری انجام دهند و قبل از اطمینان از صحت معاملات، از واریز بیعانه و یا پرداخت کالا خودداری کنند.

انتهای پیام/ح

اخبار جدید کرج
وزیر علوم به شهدای گمنام کرج ادای احترام کرد