اخبار

مراسم ۱۳ آبان در البرز با رعایت محدودیت های کرونایی برگزار می شود

فرشته فهمیده روز دوشنبه درنشست ستاد بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان  با اشاره به اینکه اجرای برنامه های ویژه ۱۳ آبان در استان البرز از جمله کرج با حضور اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی و سایر تشکل های دانش آموزی برگزارمی شود، خاطرنشان کرد: برای آشنایی دانش آموزان با رویدادهای یوم الله ۱۳ آبان برنامه های مهم فرهنگی و هنری در بستر شاد پیش بینی شده است.

وی بیان داشت: در این روز مناسبت های مهمی همچون تبعید امام خمینی به ترکیه در سال ۴۳ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ و شهادت دانش آموزان درتاریخ انقلاب به ثبت رسیده است که کارشناسان فرهنگی و تربیتی در زمینه این رویدادها برای دانش آموزان پیام های نوشتاری،صوتی،خاطره، کلیپ، بیانیه و مسابقه تهیه و منتشر می کنند.

فهمیده از نواختن زنگ استکبارستیزی بعنوان یکی از برنامه های مهم استان البرز نام برد و یادآور شد: معلمان باید برای دانش آموزان بازگو کنند که چه چالش‌هایی از ابتدای انقلاب تا کنون برای کشور توسط سایر کشورهای جهان ایجاد شده و ایران توانسته با وجود این چالش‌ها چه دستاوردهای مهمی بدست آورد.

وی یادآورشد: عده‌ای از دانش‌آموزان صبح روز ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۷ درحالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، برای شرکت در تجمع اعتراضی به دانشگاه تهران رفتند اما در تیراندازی از سوی ماموران مسلح رژیم شاه بسیاری از این دانش آموزان نیز به شهادت رسیدند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: امسال دانش آموزان و فرهنگیان ایران کوچک بار دیگر با شرکت برنامه ها و تجمع سیزدهم آبان نشان خواهند داد که دیوار ستم با وحدت، ولایتمداری و هوشیاری شکستنی است.

فهمیده عنوان کرد: آموزش و پرورش البرز با سازماندهی برنامه های فرهنگی و حماسی بار دیگر به سهم خود در خنثی کردن توطئه های دشمنان در این روز مهم عمل می کند.

وی تاکید کرد: ستاد بزرگداشت ۱۳ آبان در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز نیز تشکیل شده است تا با اجرای برنامه های مختلف یاد شهدای گرانقدر انقلاب همانند شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نیز گرامی داشته شود.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا