اخبار

عزت و غرور ملی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار مهر، سردار ابوالفضل اسلامی بعد از ظهر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مخالفت امام خمینی (ره‌) با طرح ننگین کاپیتولاسیون از مهمترین عوامل شکل گیری انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: به تعبیر امام خمینی (‌ره‌) «تمام مستشاران نظامی آمریکا با خانواده‌هایشان با هر کس که با آنها وابستگی داشت از هر جنایتی که در ایران انجام دهند، مصون هستند! دولت با کمال وقاحت از این امر ننگین طرفداری کرد! ملت ایران را از سگ‌های آمریکا پست‌تر کردند. اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست می‌کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، هیچکس حق تعرض ندارد! (‌۴ آبان ۱۳۴۳).»

وی با تاکید به سخنان امام خمینی (ره‌) مبنی بر اینکه عظمت ایران با طرح کاپیتولاسیون در زمان پهلوی در هم شکسته شد تصریح کرد: انقلاب اسلامی نه تنها این ننگ تاریخی را پاک کرد بلکه غرور و عزتی به ملت ایران اعطا کرد که در طول تاریخ سابقه ندارد.

سردار اسلامی ادامه داد: طی چند قرن اخیر ابتدا کشور انگلستان و سپس آمریکا به عنوان قدرت برتر استعماری تمام منطقه خاورمیانه و خلیج فارس را تحت نفوذ و سلطه خود داشته‌اند و حکام محلی بدون اجازه آن‌ها آب هم نمی‌خوردند، اما جمهوری اسلامی نه تنها این قاعده را بر هم زد که بارها آن‌ها را در همین منطقه خلیج فارس تحقیر کرده است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی امروز بزرگترین مانع استکبار جهانی در منطقه و جهان است؛ افزود: جمهوری اسلامی تنها کشوری است که پایگاه آمریکایی‌ها، هواپیمای گلوبال هاگ آن‌ها را هدف قرار داده، اما آن‌ها جرأت پاسخ‌گویی و رویارویی با ایران اسلامی را نداشته‌اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با تاکید بر اینکه منشأ این عزت الهی است؛ عنوان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه اصول ارزشمند اسلامی و الهی و مکتب عاشورایی امام حسین (ع) شکل گرفته و همین مساله سبب ساز ایمان قوی آن بسیجی دریا دل می‌شود تا از یک قایق تندرو سپاه برای ناو آمریکایی تا بن دندان مسلح آمریکایی خط و نشان بکشد و او را از منطقه دور کند.

سردار اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن امروز تاکتیک و شیوه خود را در برابر جمهوری اسلامی تغییر داده است؛ خاطرنشان کرد: اقتدار ایران اسلامی امروز دشمن را از رویارویی مستقیم با جمهوری اسلامی بر حذر داشته و این مساله باعث شده تا دشمن با استفاده از جنگ رسانه‌ای درصدد ایجاد آشوب و نا امنی در کشور باشد که باید در برابر این تاکتیک جدید دشمن هوشیار باشیم و با معرفی دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی سازیم.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا