اخبار

جمعه بازار هنری البرز با استقبال مردم همراه شده است

فریدون محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به همت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و با همکاری کافه هنرمندان رویداد فرهنگی جمعه بازار هنری هر هفته جنب ساختمان اداره‌کل میراث  فرهنگی البرز در کرج برگزارشده  و تاکنون با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز بیان داشت: با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی جمعه بازار هنری در قالب نمایشگاهی هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۱ در فضای باز برگزار می‌شود.
وی  در ادامه با اشاره به افزایش تعداد غرفه‌های این جمعه بازار هنری  طی هفته‌های متوالی تصریح کرد: حمایت از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی نقش اثرگذاری در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال استان البرز دارد.

محمدی با اشاره به قانون معافیت صنایع‌دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: بر این اساس تغییر و تصویب قوانین جدید در خصوص صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از جمله اقدامات حمایتی در راستای رشد و توسعه این حوزه محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز افزود: طبق بند ۱۴ ماده ۹ فصل سوم معافیت‌ها، صنایع‌دستی تولید داخل موضوع ماده یک قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی بر اساس فهرستی که هر ساله توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشنهاد می‌شود بعد از تصویب وزیر امور اقتصادی‌ و دارایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است. 

محمدی  گفت: تصویب و اجرای قوانین حمایتی از جمله معافیت مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یک دستاورد مهم، نقش اثرگذاری بر فعالان این حوزه داشته و کمک به‌سزایی به هنرمندان و صنعتگران می‌کند.

استان البرز بیش از پنج هزار هنرمند در ۷۲ رشته صنایع دستی دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا