سه شنبه , 26 تیر 1403

تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران|سرخی کووید ۱۹ با محدودیت‌های یک ماهه “رنگ” باخت + ‌جدول

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم ، با توجه به اینکه تقریباً ده ماه است ویروس منحوس کرونا مشکلاتی را به کشورمان تحمیل کرده؛ مسئولان بهداشت و درمان ایران برای مدیریت بحران و جلوگیری از بروز خسارات ناشی از این همه‌گیری که جهان را فلج کرده سیاست‌گذاری‌هایی انجام دادند.

این سیاست‌گذاری‌ها از ابتدا ارایه پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی بود که در نهایت با توجه به موج سوم کرونایی شدت آنها گسترش یافت و محدودیت‌های تردد میان استان‌ها و داخل شهرها بود که از نیمه آذرماه اجرایی شد. این محدودیت‌ها اگرچه بعضاً باعث سخت‌تر شدن زندگی برای هموطنان بود؛ اما خوشبختانه در نیمه اول دیماه نتایج مثبتی ایجاد کرده که امروز کاهش چشمگیر تعدادمبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس منحوس گواه آن است.

براساس آخرین آمارهایی که ستاد ملی کرونا از تغییر وضعیت شیوع بیماری در سراسر کشور اعلام کرده خوشبختانه اغلب استان‌ها به‌جز دو استان در شرایط پایدار و مناسبی قرار گرفته‌اند و درصورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هموطنان قطعاً در آینده نزدیک بهبود شرایط در کشور تثبیت خواهد شد.

در این آمارها اعلام شده که بخش‌هایی از استان مازندران و استان گلستان علی‌رغم اینکه محدودیت‌ها اجرایی شده بود اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند و در عین حال 23 شهرستان در وضعیت نارنجی کرونا، 189 شهرستان در وضعیت زرد و 148 شهرستان در وضعیت آبی قرار گرفته‌اند.

 

نکته قابل توجه در این آمار تعداد روزهای بدون فوتی کرونا در استان‌ها بود که بعد از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی سیر صعودی به خود گرفت و درصورت همکاری شهروندان قطعاً روزهای بیشتری را بدون از دست دادن هموطنان به ثبت می‌رسانیم. در ادامه جدول تفکیکی وضعیت رنگبندی کرونایی استان‌های کشور و روزهای بدون فوتی کرونایی را از تاریخ 14/10/99 تا 21/10/99 ارایه شده است.

انتهای پیام / ی

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …