اخبار

برگزاری دومین جشنواره ملی امیرکبیر در البرز

برگزاری دومین جشنواره ملی امیرکبیر در البرزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، رییس بنیاد نخبگان استان البرز و دبیر علمی جشنواره ملی امیرکبیر جشنواره گفت: دانشجویان برای کاربردی کردن طرح، پایان نامه ها، رساله‌های خود نیاز به حمایت کارفرما دارند، به همین دلیل اتاق بازرگانی البرز و جهاد دانشگاهی با همکاری هم، این جشنواره را تدارک دیده اند تا دانشجویان با رقابتی سالم بتوانند نیاز‌های خود، صنعت و خدمات را برآورده کنند.
نبیونی افزود: استان البرز با دارا بودن ۱۳ مرکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی، پژوهشگاهی، پژوهشکده‌ای در سطح ملی و بین المللی توانسته به عنوان قطب علم و فناوری کشور معرفی شود و حضور چنین مراکزی در استان باعث شده است که این جشنواره در نقطه آغاز در البرز برگزار شود.
او در ادامه اضافه کرد: در بخش علمی این جشنواره، جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی البرز به عنوان نهاد‌هایی موثر در برگزاری این جشنواره می‌توانند با کمک رسانه‌ها جشنواره را با رقابتی سالم و بصورت حرفه‌ای برگزار کنند.
نبیونی گفت: این جشنواره به واسطه اینکه دارای کارگروه‌هایی از تمام پژوهشگاه ها، دانشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری البرز است می‌تواند منحصر به فرد بوده و با کمک اتاق بازرگانی البرز به واسطه نوع ارتباطی که با دستگاه‌های اجرایی دارد، تداوم یابد.
دبیر جشنواره ملی امیرکبیر افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره به عنوان جشنواره طرح ها، پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی کاربردی کارفرما محور، پیاده سازی راهکار‌های استفاده از دستاورد‌های علمی دانشگاهی در فضای صنعتی جامعه است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا