دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

امام جمعه جدید فردیس معرفی شد

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در نشست شورای اداری  و آیین تکریم و معارفه امام جمعه فردیس که در سالن ایثار شهرداری فردیس برگزار شد، با تبریک ولادت باسعادت پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) و امام  جعفر صادق (ع) گفت: منصب امام جمعه ، منصب خدمت است بنابراین   به فردیس نیامده ام که آقایی کنم  بلکه آمده ام به مردم این شهرستان خدمت کنم.

وی ادامه داد: در نگاه امیرمومنان علی (ع)  که فرمودند« منصب لقمه چرب برای شما نیست بلکه امانتی برای خدمت کردن است » ، خدمت به مردم و نظام اسلامی برای اینکه پرچم مقدس حضرت امیر مومنان علی (ع) و  حضرت فاطمه زهرا(س) به اهتزاز درآید افتخاری برای ما است و این مسوولیت را موقعیت و فرصتی مغتنم می دانم برای خدمت به مردم و  امیدوارم با کمک روحانیون ،فرماندار و دیگر مسوولان این شهرستان از فرصت  خدمت به مردم به نحوه بهتر استفاده کنیم.

حسینی  با بیان اینکه امامت جمعه متعلق به یک جریان خاصی نیست ، اظهار داشت: من وارد دسته بندی های سیاسی نخواهم  شد؛  خط قرمز ما رهبری معظم انقلاب و اصل ولایت است؛ ما ولایت فقیه را به عنوان منصب و مسند و موضع سیاسی قبول نداریم  بلکه ولایت فقیه را به عنوان جانشین حضرت ولی عصر امام مهدی (عج الله) قبول داریم. 

وی گفت:  در دسته بندی های سیاسی طبق فرمایشات رهبری امام جمعه یک سایه رابط و واسطه ای بین رهبر انقلاب اسلامی و جامعه است ؛ چتر امامت باید به روی همه کشیده شود ، ما وابسته به جریان سیاسی خاصی نیستیم و  همه اقشار و اصناف باید بدانند که ما در خدمت همه طیف‌های جامعه هستیم.‌

حسینی از اصحاب رسانه در خواست کرد  در شناسایی معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی به امام جمعه کمک کنند و از نخبگان، دانشجویان، فرهنگیان و روحانیون نیز انتظار همفکری  و هم اندیشی داریم.

وی افزود: رویکرد ما رویکرد فرهنگی و تعلیمی و تربیتی است مهمترین هدف تحول فرهنگی و رفع آسیب های اجتماعی است.

امام جمعه جدید فردیس معرفی شد

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی امام جمعه پیشین شهرستان فردیس  گفت:  در طول ۲۰ سال امامت جمعه فردیس کارهای فرهنگی متنوعی در این شهرستان انجام شده است.

وی  افزود: با راه اندازی حوزه علمیه برادران ۱۰۰ طلبه در هشت پایه تحصیل می کنند .

امام جمعه  پیشین شهرستان فردیس از نقش خبرگزاری جمهوری اسلامی در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: این رسانه  طی ۲۰ سال گذشته  همراه و همگام با سنگر امامت جمعه بوده است.

درپایان  از خدمات حجت الاسلام علی اکبر ایمانی امام جمعه پیشین فردیس قدردانی و حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی به عنوان امام جمعه جدید فردیس معرفی شد.

حجت الاسلام حسینی پیش از این امامت جمعه شهر ساوه استان مرکزی را عهده دار بوده است.

شهرستان فردیس با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …