به گزارش آدینه کرج؛ مصطفی فراغت / در دنیای امروز هر لحظه تصاویر و پیام های زیادی تولید می شود که برخی شان این قدرت را دارند که قامتی را راست کنند؛ انگیزه ای را بستانند؛ تفکری را تغییر دهند و یا مسیری زندگی را به سمتِ نیک و بد؛ بچرخانند. 

برخی از تجربه های دیگران استفاده می کند؛ یکی کتابِ خوبی می خواند؛ مشورت مناسبی می گیرد؛ و شاید من و تو در برخوردی ساده و با شنیدن دیالوگی از یک فیلم؛ آنچه را که باید دریافت می کنیم. 

قابی بی نهایت ساده و زیبا. مادری که با چادر نماز آمده بود تا پیامی را منتقل کند. که بگوید در این شهر شلوغ؛ من هم سهمی دارم. 

«قول ندهید»؛ این کلیدی ترین جمله ای بود که بعد از احوالپرسی با شهردار؛ به زبان آورد. و شاید پیامی که باید منتقل می کرد. دستانش را روی میز قرار داده بود تا صدایش آنطوری که دوست دارد یا می خواهد به گوش برسد. با لحنی دلنشین صحبت می کرد؛ آرام و با ادبیاتی مادرانه. و چه زیبا گلایه های خود را به گوش شهردار رساند؛ « یکی از مدیران شما در یکی از مناطق قولی دادن اما هر چی منتظر شدیم خبری نشد؛ و گویا فراموش کردن انجامش بدن. وقتی کاری ازتون خواسته میشه که انجامش ممکن نیست بگید نمی تونیم یا نمی شه. اینجوری خیلی بهتره تا اینکه قولی داده بشه و انجام نشه.»

بلافاصله بعد از صحبت های این شهروند؛ علی کمالی زاده شهردار کرج؛ مدیر منطقه را خواست و در حضور مادری که گلایه کرده بود شرح ماجرا را پرسید و گفت؛ «وقتی قولی داده شده باید انجام بشه.»

 گوشه ای از صحبت های شهردار کرج بعد از برپایی میز خدمت در مصلی نماز جمعه شنیدنی است؛ شهرداری که در هشت ماه گذشته تلاش کرده اعتماد شهروندان را به مجموعه مدیریت شهری جلب کند؛ «اعتماد شهروندان خریدنی نیست. شهروندان وقتی اعتماد می کنند و همراه می شوند که کار؛ تلاش و خدمت صادقانه ببینند. مطالبات شهروندان و دستوراتی که در میز خدمت داده شد تا رسیدن به نتیجه نهایی دنبال می شود. حل موضوعاتی که امروز به دغدغه شهروندان تبدیل شده وظیفه ما است و یقین بدانید از مدیران مناطق و روسای سازمان ها این اقدامات را پیگیر خواهم شد.»

 و یقینا ساختن شهری ایده آل و جلب اعتماد و مشارکت مردم با گوش دادن به صحبت های آنان؛ گلایه ها و دلگرمی های شان؛ امکان پذیرتر می شود.

اخبار کرج

منبع: مدیریت شهری کرج

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی