چهارشنبه , 3 مرداد 1403

۵۴۰ واحد تولیدی در منطقه ویژه پیام البرز مستقر می شوند

او اظهار داشت: با توسعه زیر ساخت ها و واگذاری اراضی به شرکت ها بنا داریم که زمینه هر چه بیشتر استقرار این شرکت را در پیام فراهم کنیم.

او با بیان اینکه امسال حدود ۵۰ هکتار از اراضی پیام آماده سازی و به شرکت ها واگذار می شود به مزیت های استقرار در این منطقه اشاره کرد و افزود: معافیت های گمرکی، استقرار گمرک در منطقه و از سوی دیگر وجود انبارهای عمومی و امکان ایجاد انبارهای اختصاصی از جمله مزیت های این منطقه به شمار می رود.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم بهره مندی شرکت های مستقر در پیام از معافیت های شعاع ۱۲۰ کیلومتری تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین به همین منظور در پیام برنامه ریزی هایی انجام شده است.

او ادامه داد: با تحقق این برنامه ها در سال جاری به دنبال این هستیم که میزان استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از هشت درصد به ۲۰ درصد برسانیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام تاکید کرد: جذب شرکت های دانش بنیان جدید و از سوی دیگر کمک به شرکت های مستقر در منطقه با ارائه آموزش های لازم و تبدیل آنها به دانش بنیان از جمله برنامه هایی است که برای توسعه شرکت های دانش بنیان در پیام در حال اجرایی کردن آن هستیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به ایجاد مرکز نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پیام با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: همچنین ایجاد خانه صنایع خلاق در این منطقه به خصوص صنایع مرتبط با حوزه آی.تی و آی.سی.تی در برنامه های ما قرار گرفته است.

او راه اندازی کمپ های تخصصی آموزش منابع انسانی با هدف از بین بردن خلا نیروی انسانی در این بخش  را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و گفت: با عقد تفاهم نامه‌ای با پارک علم و فناوری صنایعی که در پارک های علم و فناوری ایجاد می شوند می توانند برنامه های توسعه ای خود را در پیام اجرایی کنند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …