سه شنبه , 26 تیر 1403

۳۰هزار بسته معیشتی میان نیازمندان استان البرز توزیع می شود

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،  سرهنگ مهران طیران با اشاره به برگزاری  هجدهمین رزمایش کمک مؤمنانه در استان البرز اظهار داشت: این مرحله به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع)، از روز یکشنبه 28 فروردین آغاز می‌شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای این رزمایش در 500 مسجد استان البرز به صورت همزمان و با بیان اینکه در این دوره از رزمایش، ظرفیت‌های بسیج و هم افزایی ظرفیت های مردمی مد نظر قرار دارد، افزود: با توجه به توصیه‌های فراوان به احسان در ماه مبارک رمضان در آیات و روایات، در این مرحله از رزمایش، 30 هزار بسته معیشتی ویژه این ماه مبارک میان نیازمندان توزیع می شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به حضور چشمگیر مردم در این امر خداپسندانه عنوان کرد: اقلام معیشتی مورد نیاز خانواده های نیازمند، در بین مساجد هدف توزیع شده و بسته‌های معیشتی از طریق مشارکت مردم همیشه در صحنه البرز فراخور نیاز تکمیل و میان نیازمندان محلی و منطقه ای توزیع می‌شود.

سرهنگ طیران با بیان اینکه آیت‌الله حسینی‌همدانی، نماینده ولی‌فقیه در استان البرز، فرماندهی قرارگاه مواسات و همدلی استان را بر عهده دارند و سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز مجری این دوره از رزمایش است، بیان کرد: توزیع اقلام در بین مساجد در حال انجام و اتمام است.

وی با اشاره به اینکه امامان مساجد فرماندهان قرارگاه‌های محلی بوده و گروه‌های جهادی پایگاه های بسیج به عنوان نیروهای عمل کننده در این رزمایش ایفای نقش می کنند، بیان کرد: در این دوره از رزمایش، همسویی و هم افزایی خوبی میان نهادها و دستگاه‌های متولی در قالب قرارگاه های مواسات استانی شکل گرفته است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اضافه کرد: در این راستا، کانون‌های فرهنگی مساجد، دفتر سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و دیگر اعضای قرارگاه، همسو با این طرح، فعالیت های خود را دنبال خواهند کرد.

وی با اشاره به تلاقی هفته کارگر و ماه مبارک رمضان، از تدارک برنامه‌های ویژه برای تکریم و رسیدگی به جامعه زحمتکش کارگران استان البرز خبر داد و گفت : 30 واحد تولیدی واجد شرایط شناسایی شده اند و بسته‌های معیشتی از طریق پایگاه های بسیج کارگری و مشارکت کارفرمایان و کارگران تکمیل و با اولویت کارگران نیازمند، از کار افتاده، زنان کارگر سرپرست خانواده و بازنشسته میان کارگران این واحدها توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، برنامه های ویژه ای به منظور تکریم و کمک به معیشت کارگران فصلی از طریق نواحی مقاومت بسیج در سطح استان البرز در هفته کارگر اجرا می شود. همچنین به مناسبت روز معلم نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است که در موعد مقتضی به مردم استان البرز اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/س

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …