شنبه , 1 اردیبهشت 1403

 ۲۰۰ حوزه آزمون کنکور سراسری در آموزش و پرورش البرز آماده شد

سالار قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه دومین کنکور سراسری در شرایط کرونا در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر جاری برگزار می‌شود، اظهارداشت: توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از روز ۶ تیر ماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و همچنان ادامه دارد.

 با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا  به‌منظور تامین زیرساخت‌های برگزاری کنکور امسال و تامین سلامت شرکت کنندگان در بزرگترین آزمون کشور، نشست‌های تخصصی با مدیران و عوامل اجرایی کنکور در حوزه آموزش و پرورش استان البرز برگزار رشده است.

قاسمی بیان داشت: خانواده‌ها و داوطلبان کنکور سراسری بدون نگرانی و با آرامش کامل می‌توانند در محل برگزاری این آزمون حضور پیدا کنند.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ مانند آزمون سال گذشته با رعایت همه پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می شود و فاصله گذاری اجتماعی بین هر صندلی داوطلبان، ۱۸۰ سانتیمتر اعلام شده است.

قاسمی ادامه داد: در حوزه های کنکور سراسری آموزش و پرورش استان البرز ۲۵ هزار و ۳۴۷ داوطلب شرکت می کنند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۴۹۶ داوطلب دختر و ۸ هزار و ۸۵۱ داوطلب پسر است.

او عوامل اجرایی حوزه های کنکور سراسری در آموزش و پرورش البرز را ۲ هزار و ۵۵۰ نفر ذکر کرد و افزود: مراقب سلامت در همه حوزه های کنکور سراسری آموزش و پرورش البرز مستقر است و حوزه ها به ماسک و مواد ضدعفونی نیز تجهیز شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: کنکور گروه آزمایشی هنر روز چهارشنبه ۹ تیر ماه، ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی روز پنجشنبه ۱۰ تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی روز جمعه ۱۱ تیر ماه و گروه آزمایشی زبان های خارجی روز شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار می شود.

قاسمی تاکید کرد: خانواده‌ها در محل برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران تجمع نکنند.

حدود ۴۱ هزار نفر در کنکور سراسری ۱۴۰۰ استان البرز شرکت می کنند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …