چهارشنبه , 3 مرداد 1403

۱۷۰۰ گروه جهادی برای کمک به اقشار کم برخوردار استان البرز مشارکت می‌کنند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عبدالله دارایی شامگاه یکشنبه در نشست با گروه‌های جهادی استان البرز که در  محل این اداره کل با حضور مسئولان گروه‌های جهادی استان برگزار شد اظهار داشت: این نشست براساس دستور رئیس جمهور به وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی به‌عنوان دبیر این کارگروه کشوری مبنی بر  اجرای طرح مقابله با فقر مطلق در راستای شناسایی و تحت پوشش قرار دادن نیازمندان و افرادی که تحت پوشش هیچ نهاد و سازمانی و مجموعه حمایتی نیستند توسط تمام مجموعه های مردمی و با همراهی وزیر کشور و رئیس کمیته امداد کشور در قالب یک دستورالعمل که به استان ها نیز ابلاغ شد در استان البرز تشکیل شد.

وی افزود: رفع فقر مطلق در دستور کار جدی دولت است و باید در راستای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان با استفاده از ظرفیت‌های مردمی بیش از پیش وارد میدان شویم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: سامانه  حمایت اجتماعی مردم(حامی) از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ثبت  تمامی سازمان‌های خیریه نیکوکاری، سمن‌ها، نهادها و مراکز مردمی معتبر و فعال در حوزه حمایتی به جهت معرفی و ثبت مشخصات گروه‌های هدف دستورالعمل در سامانه طراحی شده است.

دارایی ادامه داد: این سامانه به‌صورت یک بانک اطلاعاتی برای شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات جامعه هدف طرح رفع مطلق فقر است که شامل افرادی خواهد بود که در پایین ترین سطح در آمد از اقشار آسیب‌پذیر و دارای فقر بسیار شدید بوده به گونه‌ای که فاقد سرپناه یا در تامین حداقل تغذیه و پوشاک دارای مشکل جدی هستند و پس از ورود اطلاعات این افراد توسط گروه‌های مردمی و سمن‌ها این افراد می‌توانند از حمایت‌های معیشتی برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تأکید بر اینکه ظرفیت خوبی در استان در زمینه فقرزدایی وجود دارد گفت: در کنار کمیته امداد امام (ره) و نهاد بهزیستی و این اداره کل برای شناسایی افراد واجد شرایط در راستای فقرزدایی از گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیریه‌ها، سمن‌ها، سپاه و دیگر سازمان‌ها و نهادهای حمایتی دولتی ومردمی باید بهره برد تا هیچ‌ کس از این طرح جا نماند.

وی خاطرنشان کرد: در استان البرز 1700 گروه جهادی بسیار موثر و در ارتباط با اقشار مردم وجود دارند که برای بسیاری از این گروه‌ها یک رمز عبور و گذرواژه تعیین شده است که می‌توانند با ورود اطلاعات افراد واجد شرایط مورد شناسایی محلات و مناطق خود در سامانه حامی در این طرح ملی مشارکت کنند.

دارایی با تاکید بر اینکه همکاری گروه‌های جهادی در استان یک ظرفیت مهم و تاثیرگذار برای رفع فقر در استان هستند تاکید کرد: به منظور ورود بهینه اطلاعات افراد در سامانه حامی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی، این اداره کل در استان آمادگی دارد تا آموزش کاربری سامانه برای گروه‌های جهادی را ارائه کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد هم‌افزایی و رفع ابهامات احتمالی در اجرای شیوه‌نامه ملی مقابله با فقر مطلق به‌صورت استانی و با همفکری مسئولان ونهادهای مردمی و گروه‌های جهادی به جمع‌بندی لازم در این زمینه برسیم تا بتوانیم به سرعت در زمینه شناسایی و اجرای مفاد دستورالعمل مزبور اقدام کرده و هر گونه ایرادات احتمالی را نیز به تهران منعکس کنیم تا بتوانیم در حوزه استان خود در این زمینه موثر باشیم.

در ادامه جلسه نیز مسئولان گروه‌های جهادی استان در مورد نحوه اجرای این دستورالعمل نکات و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه داده و در زمینه همکاری‌های فی مابین این گروه‌ها با اداره کل اعلام آمادگی کردند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …