۱۲ محکوم امنیتی البرز با قرار تعلیق احکام آزاد شدند/ ۱۸ نفر حکم آزادی مشروط گرفتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حسین فاضلی هریکندی به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون قضایی رئیس کل در نظارت بر زندان‌ها و اجرای احکام دادگستری کل استان و تعدادی از قضات و مدیران قضایی استان با حضور در یکی از ندامتگاه‌های استان با متهمان و محکومان امنیتی ملاقات کرد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در حاشیه این دیدار با اشاره به اینکه این بازدید مختص زندانیان امنیتی بود، گفت: در این بازدید به صورت مستقیم با این دسته از زندانیان، شامل متهمان و محکومان دیدار و گفتگو شد و مشکلات و موضوعات اعلامی آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این بازدید پس از استماع صحبت‌ها و مشکلات این زندانیان، دستورات قضایی مبنی بر بررسی پرونده 4 نفر در کمیسیون عفو، همچنین برای چند نفر دیگر نیز اعطای مرخصی پایان حبس، اعطای آزادی مشروط و ادامه تحمل محکومیت در زندان باز صادر شد.

فاضلی هریکندی به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر بازبینی پرونده های امنیتی در سال گذشته اشاره کرد و متذکر شد: کارگروهی بدین منظور در دادگستری کل استان تشکیل و کلیه پرونده‌های مربوطه بازبینی شد و تعدادی از این محکومان با اعمال نهادهای ارفاقی از زندان آزاد و یا مشمول تخفیف مجازات شدند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه و با لحاظ رأفت اسلامی و پس از بازبینی پرونده ها، 12 محکوم با صدور قرار تعلیق اجرای مدت باقی مانده حبس آزاد شدند و برای 2نفر مرخصی پایان حبس، 18 نفر آزادی مشروط و 12 نفر پیشنهاد عفو صورت گرفت.

انتهای پیام/ش