سه شنبه , 26 تیر 1403

۱۰۰ عنوان برنامه جهادی به مناسبت دهه بسیج سازندگی در استان البرز اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج، سرهنگ مهران طیران با اشاره به اینکه 17 تا 26 اردیبهشت‌ماه دهه بسیج سازندگی نامگذاری شده است اظهار داشت: در سال 1379 سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری در امتداد جهاد سازندگی تشکیل شد و به انجام خدمات متنوعی در حوزه‌های محرومیت‌زدایی، خدمات‌رسانی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال پرداخت.

وی با تبریک به مجاهدان و جهادگران عرصه‌های خدمات‌رسانی، محرومیت‌زدایی و سازندگی سراسر کشور به ویژه گروه‌های جهادی استان البرز  افزود: گروه‌های جهادی استان البرز به حق از گروه‌های فعال در سطح کشور هستند که علاوه بر خدمت‌رسانی در داخل استان، در خارج از استان نیز به عنوان سفیران استان در مناطق محروم کشور فعالیت می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از تشکیل بیش از هزار و 300 گروه جهادی به صورت سازمان یافته در سطح محلات و اقشار استان خبر داد و بیان کرد: بخش عمده‌ای از آن‌ها، گروه‌های جهادی هستند که به صورت قرارگاه‌های محله محور و با محوریت مساجد و پایگاه‌های بسیج شکل گرفته‌اند. علاوه بر این گروه‌های جهادی تخصصی دیگری نیز داریم که فعالیت‌های متنوعی را  در حوزه‌های تخصصی خود انجام می‌دهند.

طیران بسیج جامعه کشاورزی، بسیج مهندسین عمران، بسیج مهندسین صنعت، بسیج کارگری، بسیج فرهنگیان، بسیج دانش‌آموزی و بسیج دانشجویی را از جمله 22 قشر تخصصی بسیج برشمرد و از تدارک 100 عنوان برنامه جهادی به مناسبت بیست و دومین سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی خبر داد و عنوان کرد: بخش عمده این برنامه‌ها، اقدامات سازندگی و محرومیت‌زدایی است.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها شامل بازسازی و بهسازی خانه‌های محروم و نیازمند، ترمیم راه روستایی، پاکسازی محیط زیست و لایروبی جوی‌های کشاورزی، رزمایش کمک‌های مؤمنانه، برپایی میز خدمت، ارائه مشاوره‌های حقوقی، برگزاری اردوهای بهداشت و سلامت در مناطق مختلف استان البرز به ویژه مناطق حاشیه‌نشین، طبخ غذا ویژه ایتام و پروژه‌های آبرسانی و احداث قنات هستند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز عنوان کرد: علاوه بر این موارد، برنامه‌های محوری دیگری نیز در نواحی بسیج سازندگی برنامه‌ریزی کرده‌‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توان به تجلیل از جهادگران نمونه به صورت استانی و شهرستانی، برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در روز پنجشنبه 22 اردیبهشت در ورزشگاه انقلاب کرج و افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی به صورت متمرکز و غیرمتمرکز اشاره کرد.

طیران از برگزاری رزمایش جهاد امیدآفرینی از سوم تا سیزدهم خرداد در 13 محله خبر داد و خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی با حضور در رزمایش جهادگران فاطمی، آمادگی خود را برای حضور در رزمایش جهاد امیدآفرینی اعلام کرده و به صورت گسترده در مناطق هدفی که برنامه‌ریزی شده حضور خواهند یافت و اقدامات گسترده‌ای را انجام می‌دهند.

وی گفت: اجلاسیه مجمع جهادگران سراسر کشور و انتخابات مجمع کشوری در خردادماه به صورت متمرکز در استان خوزستان برگزار و اعضای شوراهای جهادی استان البرز نیز به این برنامه اعزام می‌شوند. از این استان نیز کاندید برای مجمع کشوری داریم.

طیران گفت: از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم فعالیت‌های جهادگران را اشاعه دهند زیرا یکی از ابعاد گسترده و اصلی جهاد تبیین در این حوزه تعریف می‌شود، جهادگران بدون چشمداشت مادی و فقط برای رضای خدا و اجرای فرمان ولی‌فقیه پای کار هستند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …