چهارشنبه , 5 اردیبهشت 1403

یک هزار و ۷۰۰ شغل برای محرومان در البرز ایجاد شد

شاهین رضایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شغل ها  در قالب تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: برای کارآفرینانی که از مددجویان موردحمایت این نهاد در کسب‌وکار خود به‌کارگیری کنند، پرداخت حق بیمه فرد به‌کارگیری شده تا ۲ سال در نظر گرفته‌شده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز بابیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان موردحمایت، یکی از خدمات مهم این نهاد است. گفت: این تسهیلات از محل اعتبارات قرض‌الحسنه سهم اشتغال بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان جویای کار پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته ایجاد اشتغال در کمیته امداد رشد ۱۸ درصدی داشته است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون به ۲ هزار ۱۴۹  مددجو و نیازمند البرزی تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به ارزش ۶۳ میلیارد و  ۳۷۸  میلیون تومان توسط بانک‌های عامل پرداخت‌شده است.

 رضایی بابیان اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان وزنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود .

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز حدود ۳۵ هزار خانوار تحت پوشش دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …