اخبار

یک هزار و ۱۸۰ راس دام روستائیان البرز خرید تضمینی شد

مهرداد عبدالملکی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به ابلاغ تصویب نامه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات کشاورزان و دامداران روستایی اشاره کرد و افزود: بر همین اساس شرکت پشتیبانی امور دام کشور دستورالعمل خرید محصولات و دام روستائیان به البرز ابلاغ کرده است.

وی  اظهار داشت: در طرح  حمایت از روستائیان، دام های سبک زنده پرواری با تایید اداره امور عشایری استان و دام های سنگین زنده پرواری با  تایید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان  مربوطه و یا اتحادیه دامداران استان برای کشتار انتخاب می شوند.

وی گفت: پس از بررسی و تایید پلاک های دام های سبک و سنگین زنده پرواری قابل کشتار توسط معاونت بهبود تولیدات دامی، دامداران به همراه اطلاعات مربوطه به شرکت پشتیبانی امور دام برای ارسال دام ها به کشتارگاه معرفی می شوند.

عبدالملکی با بیان اینکه دام ها برای کشتار به ۲ کشتارگاه راک و کردان فرستاده می شوند، افزود: پس از اتمام کشتار دام سبک و یا سنگین زنده پرواری صورتجلسه ای در همین خصوص تنظیم و توسط نمایندگان دستگاه های اجرایی (معاونت بهبود تولیدات دامی، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، پشتیبانی امور دام استان، اداره امور عشایر استان و دامپزشک مستقر در کشتارگاه از سوی دامپزشکی استان) مورد تایید و امضاء‌قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس تاکنون از سوی اداره امور  عشایر استان هشت دامدار برای تحویل بره نر زنده پرواری معرفی شده و از سوی اتحادیه دامداران نیز ۱۵ دامدار  برای تحویل گوساله نر زنده پرواری معرفی شده اند.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه اجرای این طرح از اواخر آذرماه سال جاری آغاز شده است، افزود: تاکنون ۸۲۶ راس دام سبک و ۳۵۴ دام سنگین کشتار شده و در ۲ سردخانه مستقر در شهرستان ساوجبلاغ پس از قطعه بندی نگهداری می شوند تا در مواقع ضروری برای تنظیم بازار در سطح استان برای مصرف کننده عرضه شود.

عبدالملکی یادآور شد که در این سردخانه ها تاکنون ۱۱۱ تن لاشه دام سنگین و ۱۴ تن و ۷۰۰ کیلوگرم دام سبک ذخیره سازی شده است.

در زمان حاضر حدود ۱۵۴ هزار راس دام سنگین و حدود ۳۵۴ هزار دام سبک  در استان البرز وجود دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا