پنجشنبه , 4 مرداد 1403

یک هزار نمایشگاه دفاع مقدس در مدارس البرز گشایش یافت

فرشته فهمیده روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این نمایشگاه‌ها با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با حماسه‌آفرینی های  ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس دایر شده است.

وی بصیرت‌افزایی،انگیزه‌بخشی، رفتارسازی و الگوآفرینی در بین دانش‌آموزان را از اهداف دیگر برگزاری این نمایشگاه‌ها در مدارس البرز ذکر کرد.

وی تصریح کرد: با این اقدام نه تنها یاد و خاطره رشادت‌های غیور مردان میهن اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و همچنین مدافعین حرم آل‌الله گرامی داشته می‌شود.

فهمیده اضافه کرد: امام حسین(ع) درس آزادگی و دینداری و امر به معروف و نهی از منکر و ذوب شدن در خدا را به مردم داد که در این نمایشگاه ها کوشیده‌ایم دانش‌آموزان با این درس‌ها از طریق کتاب و پیام‌های آموزشی آشنایی پیدا کنند.

وی آزاده زیستن، وظیفه‌شناسی، قانونمندی، خدمت صادقانه، نترسیدن از کار و تلاش، نه گفتن به خلاف به غیرقانون و بی‌عدالتی را از جمله  پیام‌های آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه ها یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یادآوری حماسه‌آفرینی مردم در دوران انقلاب، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گسترش گفتمان انقلابی، تقویت وحدت و همدلی در بین دانش‌آموزان و تاکید بر ولایت‌مداری از محورهای موضوعی این نمایشگاه‌ها در مدارس البرز است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزیادآورشد: دانش‌آموزان در این نمایشگاه‌ها دانسته‌های خود را در زمینه قیام عاشورا، حماسه‌آفرینی شهدای گرانقدر و نقش حمایتی ملت ایران در دفاع از اسلام و انقلاب در قالب آثار هنری، فرهنگی و ادبی به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: در این قدام فرهنگی، تصاویر و پیام هایی از حماسه سازان جبهه های حق علیه باطل به زبان قلم و تصویر به نمایش درآمده است.

فهمیده افزود: بر اساس روز شمار هفته دفاع مقدس برنامه های مختلفی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نو در بستر شبکه شاد مدارس استان البرز پیش بینی شده است.

این نمایشگاه‌ها به مدت دو هفته در مدارس استان البرز دایر است.

سی و یکم شهریور تا ششم مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

استان البرز ۴۸۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …