اخبار

گزارش خبرنگاران تسنیم از استان‌ها| آغاز فعالیت مجدد برخی جایگاه‌های سوخت در کشور / عرضه بدون وقفه بنزین + فیلم و عکس

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، ساعتی پیش به‌دلیل بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت، ‌امکان سوخت‌گیری در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت با اختلال مواجه شد‌ و بلافاصله متخصصان شرکت ‌پخش فرآورده‌های نفتی در استان‌ها عرضه سوخت خارج از سیستم سامانه سوخت را اجرایی کردند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز با اعلام اینکه‌ اکنون بسیاری از جایگاه‌های سوخت سراسر کشور به صورت دستی به مدار فعالیت بازگشته‌اند، گفت:‌ جایگاه‌های عرضه سوخت سی‌ان جی مشکلی ندارد و تحویل سوخت کماکان برقرار است.

براساس گزارش‌های خبرنگاران تسنیم از استان‌ها، هم‌اکنون وضعیت سوخت‌گیری در استان‌ها به روال سابق بازگشته و هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص نیست و طبق آخرین گزارش‌های دریافتی هم‌اکنون در تهران 43، آذربایجان شرقی 48، کرمانشاه  25، تربت‌حیدریه 12، هرمزگان 16،مرکزی 12، کهکیلویه 15، چابهار 4، زاهدان4، مازندران 7، خراسان رضوی 16، همدان 15، چالوس 8، اصفهان 35، کرمان 28، گیلان 15، قزوین 19، البرز13، خراسان شمالی 4، ایلام 6، اردبیل 21، اهواز 20، خراسان جنوبی 15، سبزوار 5، قم 10 و  آذربایجان غربی 23 جایگاه در مدار فعالیت قرار گرفته‌اند.

استان کهگیلویه و بویراحمد ـ فعالیت 26 جایگاه عرضه سوخت

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 35 پمپ بنزین در شهرستان‌ها و مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد هم اکنون 26 جایگاه مشغول ارائه خدمات هستند

خشایی افزود: دلیل عدم خدمات‌دهی مابقی پمپ بنزین ها واقع شدن در برخی مناطق دور دست از جمله دیشموک، قلعه رئیسی و چاروسا بوده است

وی بیان کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده در کمترین زمان ممکن دیگر پمپ بنزین‌های غیرفعال نیز به ارایه خدمات خواهند پرداخت.

استان سمنان ـ  فعالیت جایگاه‌های‌ سوخت در همه شهر‌ها‌

عرب عامری ‌مدیرعامل شرکت توزیع پخش فراورده‌های نفتی گفت: امروز حدود ساعت 9 و 30 دقیقه‌ای اختلالی در سیستم هوشمند سوخت کشور حادث شد که طبق پیگیری‌های انجام گرفته در برخی از جایگاه‌های سوخت سطح استان سوخت با تعرفه آزاد عرضه می‌شود.

افزود: در حال حاضر در هر شهر یک یا دو جایگاه سوخت با دو تا چهار نازل فعال است و از مردم می‌خواهیم در صورتی که نیاز ندارند از حضور در جایگاه‌های سوخت خودداری کنند تا شاهد ترافیک در پمپ بنزین‌ها نباشیم.

چهارمحال و بختیاری ـ ازسرگیری فعالیت جایگاه‌های سوخت ‌

محمد فاضلی سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ‌از 55 جایگاه سوخت در استان چهارمحال و بختیاری، 20 جایگاه به مدار بازگشته است و تا آخر شب 90 درصد جایگاه‌ها به مدار باز می‌گردند،گفت: در شهرکرد مرکز استان از هفت جایگاه فقط دو جایگاه به مدار بازگشته اند و تلاش‌ها برای برقراری دیگر جایگاه‌ها ادامه دارد.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مشکل اختلال در سامانه هوشمند سوخت گیری تا سه روز آینده حل به طور کامل حل خواهد شد.

استان یزد ـ ادامه روند سوختگیری در برخی از جایگاه‌ها‌

جلالی مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد با بیان اینکه هم اکنون نازل‌ها به صورت تدریجی در حال بازگشت به روند عادی و عرضه سوخت هستند، گفت: 40 درصد از جایگاه‌های سوخت کشور به صورت دستی به مدار فعالیت بازگشته‌اند و در این جایگاه‌ها امکان عرضه بنزین و گازوئیل به نرخ دوم و قیمت آزاد وجود دارد.

وی اظهار داشت: در تلاشیم مشکل فنی سامانه هوشمند سوخت هر چه سریع‌تر رفع شود تا امکان دریافت بنزین به نرخ یارانه‌ای نیز امکان‌پذیر شود.

استان مازندران ـ جایگاه عرضه سوخت ‌به شرایط پایدار بازگشتند

 

سبحان رجب‌پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساری، با بیان اینکه از 132جایگاه عرضه سوخت در شرق و مرکزی مازندران تاکنون مشکل 20 جایگاه برطرف شد، اظهار داشت: این جایگاه‌ها هم اکنون در حال عرضه سوخت به صورت آزاد به شهروندان هستند و سوخت گیری در آنها بلامانع است.

وی با اشاره به اینکه همه عوامل فنی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری در حال رفع مشکل جایگاه‌های عرضه سوخت هستند، گفت: 112 جایگاه باقی مانده نیز یکی پس از دیگری در حال رفع نقص هستند که به زودی به شرایط پایدار و عرضه سوخت باز‌ می‌گرددند.

استان اصفهان ـ اکثر جایگاه‌ها‌ در مدار خدمت قرار گرفتند‌

 

 

حسین صادقیان مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در استان اصفهان در جمع اصحاب رسانه در خصوص جایگاه‌های سوخت استان با بیان اینکه اصفهان 330 جایگاه عرضه سوخت دارد، ادامه داد: باید به صورت میدانی به جایگاه‌ها ورود پیدا کرد زیرا بحث های فنی مطرح بود و باید جایگاه ها از مدار خارج شوند و خدمات به صورت عرضه مستقیم بنزین 3هزار تومانی عملیاتی شود که این مسئله زمان‌بر بود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نزدیک به یک سوم جایگاه های کل استان در مدار خدمت قرار گرفته است.مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در استان اصفهان گفت: تعدادی از جایگاه‌ها در زمان قطعی از مدار خارج نشدند و همچنان خدمات کامل را شامل بنزین یک هزار و 500 تومانی و 3 هزار تومانی را ارائه می‌دهند.

وی در خصوص عرضه نفت و گاز بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع به این جایگاه‌ها صورت دستی در مدار با قیمت 600 تومان قرار گرفتند و در حال حاضر تا سقف 100 لیتر خدمات می‌دهند تا مشکل به طور کامل برطرف شود.

استان آذربایجان غربی ـ  ارائه خدمات سوخت در 17 جایگاه ‌

‌ احمد مجرد مدیر شر کت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به 190 جایگاه سوخت در استان گفت: 17 جایگاه عرضه بنزین در آذربایجان غربی به صورت دستی بازگشایی شده و آماده ارائه خدمات بوده که از این تعداد، 6 جایگاه مربوط به ارومیه است.

وی با بیان اینکه در این جایگاه سوخت به قیمت آزاد و سه هزار تومانی ارائه می شود، اضافه کرد: این تصمیم در راستای کاهش دغدغه شهروندان اتخاذ شده و اقدامات برای بازگشایی همه جایگاه ها تا 2 ساعت دیگر ادامه مدیر شر کت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه دارد.

مدیر شر کت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه ادامه داد: جایگاه های معصومی،  کوه کمری و پاسارگاد ازجمله جایگاه های سوخت بازگشایی شده هستند.

استان قم ـ فعال شدن 18 جایگاه

مسوول روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده‌های سوختی استان قم از فعال شدن 18 جایگاه منتخب برای سوخت‌گیری با نرخ آزاد خبر داد.

محمدحسین گلاب افزود: بدلیل قطعی سرور در حال حاضر فقط امکان عرضه بنزین با نرخ آزاد وجود دارد.

استان کرمان ـ 60 جایگاه ‌در مدار قرار گرفته است

سیدباقر نورالدینی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان‌ با تشریح اقدامات برای بازگشت جایگاه های سوخت به شرایط عادی گفت: تاکنون ‌تعداد 60 جایگاه به صورت دستی در مدار قرار گرفته است و این روند برای سایر جایگاه ها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سوخت‌رسانی در پمپ بنزین‌های استان کرمان در حال انجام است گفت: وضعیت تقریباً به حالت عادی برگشته است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که هر چه سریع‌تر مشکلات ایجاد شده برطرف شود.

استان زنجان ـ 37 جایگاه راه‌اندازی شد‌

حبیبی مدیر عامل پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: از 60جایگاه استان هم اکنون 37 جایگاه راه اندازی شده وسوختگیری برای هر دو شرایط امکان پذیر است.

محسن افشارچی استاندار زنجان پس از ‌اختلال در سیستم‌های نرم افزاری سوخت‌رسانی، شخصاٌ از پمپ بنزین‌های استان بازدید کرد‌ و پیگیر مشکلات نرم‌افزاری آنان شود.

استان خوزستان ـ اکثر جایگاه‌های عرضه سوخت ‌وارد مدار شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، از ساعت 11 امروز گزارش‌های میدانی از جایگاه‌های عرضه بنزین حاکی از بروز اخلال در سیستم کارت سوخت و عدم پذیرش کارت‌ها بوده است که با اعلام شرکت پخش فرآوردهای نفتی، این اخلال به صورت سراسری بوده و از ظهر امروز سه‌شنبه کارشناسان این شرکت درحال بررسی عامل این اخلال و رفع مشکل هستند اما عرضه سوخت متوقف نشده است و با قیمت آزاد و به صورت دستی در حال انجام است.

این اخلال به این صورت بوده که وقتی رانندگان، کارت سوخت خود را در کارت خوان جایگاه وارد می‌کنند با خطا همراه می‌شوند و قادر به استفاده از سهمیه سوخت خود نیستند که با اعلام شرکت پخش به کلیه جایگاه داران سیستم کارت خوان برخی از پمپ‌ها از مدار خارج شده تا عرضه سوخت به نرخ آزاد تا رفع مشکل انجام پذیرد.

بر اساس اعلام شرکت پخش استان تمام جایگاه های عرضه سوخت در شهر اهواز وارد مدار هستند و بدون هیچ گونه کمبود و افزایش قیمتی، عرضه سوخت را به نرخ دوم و یا نرخ آزاد در حال انجام هستند و هیچ گونه مشکلی در عرضه سوخت وجود ندارد اما اعلام شده تا اطلاع ثانوی رانندگانی که قصد استفاده از سهمیه سوخت خود هستند به جایگاه عرضه سوخت فعلا مراجعه نکنند.

استان کرمانشاه ـ 25 جایگاه سوخت برای عرضه سوخت ‌فعال می‌شود‌

فریدون یاسمی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: با استفاده از کارت هوشمند امکان دریافت بنزین و نفتگاز وجود ندارد به این دلیل در تعدادی از جایگاه‌ها به صورت دستی و مکانیکی سوخت عرضه می‌شود.

وی عنوان کرد: تیم‌هایی به مجاری عرضه اعزام شده‌اند و هم‌اکنون در جایگاه‌های سوخت استان کرمانشاه، بنزین و نفتگاز با نرخ دوم عرضه می‌شود و مشکلی برای تأمین این سوخت‌ها وجود ندارد.

وی افزود: 25 جایگاه برای عرضه آزاد بنزین به قیمت هر لیتر 3000 تومان در استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که تاکنون 18 جایگاه فعال شده‌اند و مابقی تا عصر امروز وارد مدار می‌شوند.

وی افزود: جایگاه ایمان (کرمانشاه)، نیایش (کرمانشاه)، الهیه (کرمانشاه)، رستمی لب آب (کرمانشاه)، پرآو (کرمانشاه)، طاق بستان (کرمانشاه)، آزادی کمربندی (کرمانشاه)، محمدی سنقر، کامرانی دشت حر، سلطان آبادی کنگاور، آروین (کرمانشاه)، هاشمی (کرمانشاه)، طهماسبی (کرمانشاه)، ایلیا (کرمانشاه) و بنت الهدای (کرمانشاه) از جمله جایگاه‌هایی هستند که تاکنون برای عرضه بنزین آزاد راه‌اندازی شده‌اند.

استان گلستان ـ ‌مشکل جایگاه‌های سوخت در حال برطرف شدن است

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گلستان گفت: ‌مشکل جایگاه‌های سوخت استان گلستان در حال برطرف شدن است و تا ساعاتی دیگر مشکل برطرف خواهد شد.

افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: از 75 جایگاهی که در استان دچار اختلال شدند فعلا با تلاش کارشناسان 13 جایگاه فعال شده است اما فقط بنزین با نرخ آزاد عرضه می کنند.

وی افزود: جایگاه‌های صیاد، کوثر، مطهری، سامان، قائم، گلشهر در گرگان، میلاد در علی آباد کتول و جایگاه‌هایی در گنبدکاووس و بندرترکمن دوباره به چرخه توزیع بنزین بازگشتند.

استان کردستان/سوخت‌رسانی در حال انجام است

عبدالله گیتی‌منش، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان در گفت‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم با اشاره به فعالیت 85 جایگاه مربوط به نفت و گاز در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون این اقدام در 50 درصد جایگاه‌ها انجام شده و سوخت‌رسانی به ویژه در سنندج؛ مرکز کردستان بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا مشکل 50درصد جایگاه‌های دیگر سطح استان را تا ساعت 24 امشب حل و مردم بتوانند تا حل مشکل سیستم، فعلا با نرخ آزاد سوخت‌گیری کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با بیان اینکه سوخت‌رسانی بدون وقفه در 45 جایگاه سطح استان انجام می‌شود، تأکید کرد: رانندگان خودروها اصلاً نگران نباشند و به شایعات توجه نکنند چراکه این مشکل کشوری برطرف و اوضاع به حالت عادی خود برمی‌گردد.

استان قزوین ـ مشکل 40 درصد جایگاه‌های سوخت قزوین برطرف شد‌

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قزویندر گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از رفع تدریجی مشکل اختلال در سامانه توزیع سوخت در جایگاه‌های مختلف استان قزوین خبر داد و اظهار داشت: کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مشغول تلاش برای رفع این اختلال هستند و تاکنون مشکل 40 درصد از جایگاه‌های سوخت استان قزوین برطرف شده است.

لطف‌الله مسعودی اضافه کرد: مشکل اختلال بقیه جایگاه‌های توزیع سوخت و پمپ بنزین‌های استان قزوین را هم تا پایان وقت امروز برطرف خواهیم کرد و بنابراین از فردا مشکلی در توزیع سوخت از طریق کارت نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: البته در حال حاضر هم در 60 تا 70 درصد جایگاه‌ها بنزین و گازوئیل به صورت آفلاین و دستی توزیع می‌شود و مشکلی در حوزه توزیع سوخت بین خودروها وجود ندارد.

استان گیلان ـ تمامی جایگاه‌های سوخت گیلان ‌فعال می‌شود

‌کوروش بالادست مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان با اشاره به اینکه در برخی از جایگاه‌های گیلان سوخت با نرخ آزاد توزیع می‌شود افزود: در 12 جایگاه سوخت در شهرهای لنگرود، سیاهکل، توتکابن رودبار، رضوانشهر و رشت اکنون سوخت به‌صورت دستی و با قیمت آزاد 3 هزار تومان عرضه می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان گفت: سعی داریم تا دو ساعت آینده مابقی جایگاه‌های سوخت استان گیلان نیز فعال شوند و تا فعال شدن سامانه هوشمند کشوری بنا داریم جایگاه‌های سوخت، بنزین را به‌صورت آزاد عرضه کنند.

بالادست اظهار داشت: بدین سبب تا 2 ساعت آینده فعالیت کلیه جایگاه‌های سوخت در استان گیلان به‌صورت دستی انجام خواهد شد و پیش از فعال شدن سامانه هوشمند کشوری، امکان عرضه بنزین یارانه‌ای وجود ندارد.

استان مازندران ـ ‌مشکل جایگاه‌های سوخت در حال برطرف شدن است

تورج امانی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چالوس با بیان اینکه هم زمان یا کشور جایگاه‌های سوخت غرب مازندران نیز دچار اخلال شد، اظهار داشت: تا این لحظه 15 جایگاه به حالت عادی بازگشته و 45 جایگاه دیگر غرب مازندران در حال رفع مشکل است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس از ذخیره بنزین ، و دیگر سوختها به میزان کافی در غرب مازندران خبر داد و تصریح کرد: سهمیه سوخت خودروها به قوت خود باقی است و هیچگونه‌ افزایش قیمت نیز نداریم.

امانی با بیان اینکه امکان سوخت گیری با کارت آزاد 3 هزار تومانی برقرار است و سوخت گیری با کارت‌های سهمیه‌ خودروها نیز مشکل آن رفع می‌شود، یادآورشد: از هم استانی‌ها درخواست می‌شود تا درصورت نیاز نداشتن به سوخت، به جایگله‌ها مراجعه نکنند تا موجب ازدحام نشود.

استان لرستان ـ از سرگیری فعالیت 18 جایگاه عرضه سوخت در لرستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، پیمان بهرامی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی لرستان دقایقی قبل در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون فعالت چهار جایگاه عرضه سوخت در خیابان شریعتی خرم آباد شامل جایگاه اسدالهی حوالی سنگ نوشته، جایگاه کولیوند در بلوار شهید نورخدا موسوی( شورا سابق)، جایگاه بنی هاشم گلدشت خیابان کریم خان و جایگاه جاودانه در ماسور به صورت دستی از سر گرفته شده و مشغول سوخت رسانی هستند.

وی افزود: در تلاش هستیم تا همه جایگاه‌هایی که در آن‌ها امکان عرضه سوخت به صورت دستی وجود دارد در مدار قرار گیرند.مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی لرستان عنوان کرد: در دورود دو جایگاه عرضه سوخت دستی شده و در حال سوخت رسانی به مردم هستند.

وی ادامه داد: در  خرم آباد 6 جایگاه؛ بروجرد  4 جایگاه؛ دورود 3 جایگاه، دلفان یک جایگاه، پلدختر 2 جایگاه، الیگودرز یک جایگاه و در آزاد راه خرم آباد – پل زال یک جایگاه به مدار عرضه سوخت برگشتند.

بهرامی با اشاره به اینکه جایگاه های توزیع گاز سی ان جی نیز مشکل ندارند، بیان کرد: در لرستان 85 جایگاه عرضه سوخت فعال است.

استان اردبیل ـ فعالیت جایگاه‌های سوخت بدون توقف ادامه دارد‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، طبق گزارشات میدانی خبرنگار تسنیم اردبیل، هم‌اکنون تمامی جایگاه‌های استان طبق روال همیشگی و بدون ترافیک فعالیت خود را ادامه می‌دهند و در این زمینه هیچ مورد خاصی مشاهده نشده است.

حجت مدنی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر هیچ مشکلی از لحاظ کمبود بنزین در جایگاه‌های استان وجود ندارد و تنها مسئله‌ای که در حال حاضر در استان باقی مانده این است که رانندگان بنزین را به نرخ دوم و رایانه آزاد دریافت می‌کنند تا پایان امروز و نهایتاً صبح فردا این مشکل نیز برطرف و نرخ اول نیز فعال‌سازی خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز با بررسی‌های به عمل، مشکلات 23 جایگاه از 70 مورد در استان برطرف‌سازی شده و تا زمان حل مشکلات سیستمی جایگاه‌ها بنزین به نرخ 3 هزار تومان ارائه می‌شود و از فردا می‌توانند مجدداًٌ از نرخ اولیه و سهمیه خود بهره‌مند شوند.

استان آذربایجان شرقی ـ وضعیت جایگاه‌های عرضه سوخت به وضعیت عادی بازگشت‌

‌بر اساس گزارش میدانی خبرنگاران تسنیم در آذربایجان شرقی از پیش از ظهر امروز توزیع سوخت در جایگاه‌های استان مانند سایر نقاط کشور دچار اختلال شد و صف‌های خودروها نیز در برخی جایگاه‌ها تشکیل و برخی از جایگاه‌داران نیز اقدام به بستن ورودی جایگاه کردند.

استان  آذربایجان شرقی نیز مانند سایر نقاط کشور در روند توزیع سوخت دچار اختلال شده بود که در حال حاضر و بر اساس گزارش خبرنگاران مشکل توزیع در برخی جایگاه‌ها رفع شده است.

علی روح اللهی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در تبریز با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در تامین و توزیع سوخت در استان نداریم اظهار داشت:54 جایگاه از 173 جایگاه سوخت در استان به حالت عادی برگشته و مشکل بقیه جایگاه ها در حال مرتفع شدن است.

مدیر عامل شرکت توزیع فرآورده های نفتی استان آذربایجان شرقی افزود:مردم می توانند از بنزین سه هزار تومانی و گازوئیل 600 تومانی در جایگاه های سوخت تا حل مشکل استفاده کنند.

استان ایلام ـ  ارائه خدمات سوخت در 15 جایگاه عرضه بنزین ‌

علی اصغر چاغروندی مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام  در گفت و گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه از ساعاتی پیش مراجعان به جایگاه‌های سوخت کشور برای دریافت بنزین با مشکل مواجه شده اند گفت: در استان ایلام 48 جایگاه سوخت وجود دارد و  با تلاش های انجام شده 15 جایگاه عرضه بنزین به صورت آفلاین بازگشایی شده و آماده ارائه خدمات است‌.

مدیر شر کت پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام با بیان اینکه در این جایگاه ها سوخت به قیمت آزاد و 3 هزار تومانی ارائه می شود خاطرنشان کرد: این تصمیم در راستای کاهش دغدغه شهروندان اتخاذ شده و اقدامات برای بازگشایی همه جایگاه ها توسط چهار اکیپ ویژه ادامه دارد و تا اواخر وقت امروز مابقی جایگاه ها نیز فعال خواهند شد.

استان خراسان جنوبی ـ عرضه بنرین با نرخ دوم در 18 جایگاه‌

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی درگفتگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه هیچ مشکلی برای سهمیه سوخت مردم به وجود نمی‌آید گفت: هم اکنون با تلاش همکارانمان  18 جایگاه سوخت خراسان جنوبی در حال عرضه بنزین با نرخ دوم به مردم است و تلاش می شود تا ساعت 18 حداقل 80 درصد جایگاهها در استان بتوانند بنزین با نرخ دوم عرضه کنند.

مردانی افزود: جایگاههای سوخت قاسمی.معصومیه.سالاری چمران، و شعبه  جانبازان .شهدا و مشعل مود محراب و ولیعصر در بیرجند کرمانی و خاوران در قاین، خدا بخش مطهری و برادران در طبس.قدسی نیا در فردوس گلشنی در نهبندان در حال حاضر بنزین را با نرخ دوم عرضه میکنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه  خراسان جنوبی گفت : تلاش میشود تا ساعت 18 امشب حداقل 80 درصد جایگاهای سوخت خراسان جنوبی بتوانند بنرین را با نرخ دوم عرضه کنند.

مردانی بیان کرد: جایگاه های سوخت قاسمی، معصومیه ، سالاری، چمران، شعله و جانبازان و شهدا و مشعل، مود، محراب و ولیعصر در بیرجند، کرمانی  و خاوران در قاین، خدابخش، مطهری و برادران در طبس، قدسی نیا در فردوس و گلشنی در نهبندان د در حال حاضر بنزین با نرخ دوم عرضه می‌کنند.

استان مرکزی ـ فعالیت جایگاه‌ها برای عرضه سوخت ‌آغاز شد‌

سعید جمشیدی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین وضعیت سوخت در استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر به هیچ وجه کمبود سوخت در جایگاه‌ها های سوخت و سطح استان مرکزی وجود ندارد و هیچ مشکلی در بحث وجود سوخت در جایگاه‌های استان نداریم.

وی افزود: درحال حاضر با تلاش صورت گرفته 4 جایگاه در شهر اراک مشغول عرضه سوخت هستند ولی درحال حاضر تنها امکان عرضه به صورت آزاد وجود دارد و مردم برای دریافت سوخت می‌توانند اقدام کنند.

استان البرز ـ  21 جایگاه سوخت ‌به مدار خدمات‌دهی برگشت‌

مجتبی دلبری مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه البرز در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در در کرج در مورد آخرین وضعیت سوخت‌رسانی به شهروندان در جایگاه‌های پمپ بنزین در استان البرز اظهار داشت: در حال حاضر 21 جایگاه در سطح استان البرز به مدار سوخت‌رسانی برگشتند.

وی افزود: بقیه جایگاه‌ها هم در حال ارائه خدمت هستند و تا ساعت آینده در جایگاه‌ها خدمات دهی انجام می‌شود.

استان فارس ـ سوخت‌گیری ‌بدون وقفه در حال انجام است

اسداله طاهری ‌مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه فارس با اشاره به اختلال در بخشی از سامانه هوشمند در جایگاه‌های سوخت‌ گفت: در استان فارس برای رفاه حال مردم تیم‌های تخصصی به جایگاه‌ها اعزام تا مشکل برطرف شود.در حال حاضر به دلیل اختلال در بخشی از سیستم سامانه هوشمند کل کشور ایجاد شده که توسط وزارت نفت در حال پیگیری برای رفع این مشکل است.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه فارس افزود: در استان فارس برای رفاه حال مردم تیم‌های تخصصی به جایگاه‌ها اعزام و تلمبه‌ها را از مدار خارج می‌کنند و مردم بتوانند بنزین نرخ 3 هزار تومانی سوخت‌گیری و بعد از اینکه مشکل سیستم حل شد به حالت عادی خود برمی‌گردد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت 300 جایگاه مربوط به نفت و گاز در استان، تصریح کرد: سوخت‌رسانی بدون وقفه به مجاری عرضه انجام می‌شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

خراسان شمالی ـ فعالیت پمپ بنزین‌ها خراسان شمالی از سر گرفته شد‌

 پس از مشکلات فنی ایجاد شده در جایگاه‌های سوخت استان خراسان شمالی، مشاهدات میدانی حاکی از برقراری و آغاز به‌کار برخی از پمپ‌ بنزین‌هاست.با این وجود، در پی اختلال در سامانه کارت سوخت، صف‌های پمپ‌های بنزین در مرکز استان در برخی از جایگاه‌ها ایجاد شده و صاحبان خودروها و وسایل نقلیه منتظر شروع به کار مجدد بعضی جایگاه های سوخت هستند.

 مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی خراسان شمالی در این زمینه اظهار داشت: علت قطع شدن پمپ بنزین های استان، نقص فنی است. این مشکل کشوری بوده و مختص خراسان شمالی نیست.  وی ادامه داد: در حال حاضر فعالیت تمام جایگاه‌های عرضه بنزین‌‌ آغاز شده و مشکلات جزئی‌ تا دو ساعت دیگر برطرف می‌شود.‌

خراسان رضوی ـ تا ساعتی دیگر تمامی جایگاه‌ها در مدار توزیع قرار می‌گیرند

قاسم کامران‌فر، رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران عرضه فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی گفت: طبق اطلاعیه‌ای که شرکت نفت صادر کرده است تا ساعات آینده مشکل جایگاه‌های سوخت کشور حل می‌شود.

وی با بیان اینکه به نوبت بعضی از تلمبه‌های جایگاه‌ها را از مدار سامانه هوشمند خارج می‌کنند که بتوانیم بنزین آزاد به مردم بدهیم، افزو‌د: تا رفع اشکال، جایگاه‌ها بنزین 3 هزار تومانی به مردم می‌دهند، ولی سهمیه بنزین مردم به جای خود باقی است.

کامران‌فر با بیان اینکه از صبح 7 الی 8 جایگاه به مردم بنزین 3 هزار تومانی می‌دهند و تا شب تمامی جایگاه‌ها در مدار توزیع قرار می‌گیرند، تصریح کرد: جاده کلات جایگاه عدالتیان، جایگاه طرقبه، جایگاه پزشکی در بلوار قرنی، سعدآباد، ترمینال و جایگاه بلوار تلویزیون فعلاً در مدار توزیع بنزین آزاد هستند.

استان همدان ـ توقف فعالیت برخی از جایگاه‌های کشور موقتی است

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی همدان در پی توقف فعالیت برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت نیز اعلام کرد: به دلیل بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت موقتاً امکان سوختگیری در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت با اختلال مواجه شده و عرضه سوخت خارج از سیستم سامانه سوخت با نرخ دوم در حال انجام است.

ضمنا پیرامون تامین بنزین و نفت‌گاز در جایگاه‌ها مشکلی وجود ندارد و فرآورده به میزان کافی در انبارهای نفت و جایگاه‌ها وجود دارد و هیچگونه نگرانی در این خصوص متصور نمی‌باشد. ‌ براساس این گزارش، روال عادی سوخت‌گیری در بسیاری از جایگاه‌های ‌همدان‌ در حال انجام است.

استان بوشهر ـ مشکل پمپ بنزین‌ها‌ برطرف شد

سرپرست پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر گفت: در پی خلل در پمپ بنزین‌ها مشکل اکثر جایگاه‌ها برطرف شده و ‌مابقی جایگاه‌ها تا ساعتی دیگر در مدار فعالیت قرار می‌گیرد.

هوشنگ غلامی با اشاره به فعالیت 79 پمپ بنزین در استان اظهار داشت: پس از بروز خلل کارشناسان عملیات راه‌اندازی آنها آغاز کردند و‌ تا ساعتی دیگر کل مشکل برطرف می‌شود.

استان هرمزگان ـ فعالیت 25 جایگاه سوخت ‌

‌عابدینی، معاون فنی و عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان با اعلام اینکه مشکل اخلال در اکثر جایگاههای سوخت استان در حال برطرف شدن است، گفت: ‌از 167 جایگاه سوخت هرمزگان، اکنون 25 جایگاه فعال و در حال عرضه سوخت به نرخ آزاد است.

وی افزود: در حال حاضر در قشم 3 جایگاه، کیش دو، میناب سه، جاسک سه، و در بندرلنگه چهار جایگاه فعال است و سوخت به نرخ آزاد عرضه می‌شود، ایجاد مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت، علت عرضه نشدن در برخی جایگاه‌ها‌ست.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا