کلاهبردار اینترنتی با سرقت اطلاعات ۷ هزار کارت بانکی در استان البرز بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،  سردار عباسعلی محمدیان با اشاره به بازداشت کلاهبردار اینترنتی در استان البرز اظهار داشت: در پی ارجاع یک پرونده کلاهبرداری اینترنتی به مبلغ بیش از 400 میلیون ریال به پلیس فتا استان البرز، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که مال‌باخته در روزهای اخیر با دریافت پیامک جعلی سامانه ثنا اقدام به ورود به لینک و نصب اپلیکیشن کرده بود که پس از این اقدام در 4 مرحله از حساب وی مبلغ 412 میلیون ریال برداشت و صرف خرید رمز ارز شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد: در ادامه ماموران پلیس فتا با دعوت از صاحب اکانتی که توسط آن رمزارز خریداری شده بود، متوجه شدند که کلاهبردار اصلی با فریب او نیز اقدام به راه‌اندازی اکانت با اطلاعات او کرده و هیچ گونه ردی از خود برجای نگذاشته است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم حرفه‌ای عمل کردن این متهم اما با تلاش بی‌وقفه و مجاهدانه کارشناسان پلیس فتا و بهره‌گیری از اقدامات فنی و اطلاعاتی در نهایت رد این کلاهبردار دهه هشتادی در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا استان البرز منتقل شد.

محمدیان با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم اقلام الکترونیکی مربوط به کلاهبرداری کشف شد گفت: در بررسی‌های صورت گرفته از رایانه متهم اطلاعات استخراج شده از کارت بانکی 7 هزار نفر از شهروندان که مورد سوءاستفاده قرار گرفته بودند کشف شد.

وی از شناسایی 868 نفر از مال‌باختگان پرونده تاکنون خبر داد و گفت: ارزش کلاهبرداری صورت گرفته از این افراد حدود 50 میلیارد ریال است.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان به شهروندان توصیه کرد که هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و از ورود به لینک‌های ناشناس و نصب برنامه‌های ناامن در تلفن همراه و رایانه خود اجتناب کنند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …