چهارشنبه , 27 تیر 1403

کاهش قابل توجه بستری‌های کرونایی در استان‌های کشور

به گزارش خبرگزاری از استانها، تاکنون 65 میلیون و 60 هزار و 117 نفر دُز اول، 58 میلیون و 454هزار و 129 نفر دُز دوم و 31 میلیون و 118 هزار و 318 نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 154 میلیون و 632 هزار و 564 دُز رسید.

در شبانه روز گذشته پنج هزار و 486 دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. از دیروز تا دیروز 25 شهریورماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 644 بیمار جدید مبتلا به کووید19در کشور شناسایی و 124 نفر از آنها بستری شدند.

در حال حاضر هیچ شهرستان در وضعیت قرمز قرار ندارد، 35 شهرستان در وضعیت نارنجی، 342 شهرستان در وضعیت زرد و 71 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

استان سمنان/ مراجعه 31 نفر با علائم مشکوک به مراکز درمانی

حجت‌الله یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: امروز 31 بیمار با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان سمنان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به روز گذشته یک نفر کاهش داشت.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان با بیان اینکه از مجموع مراجعان مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان سمنان، 21 نفر مربوط به جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود و 10 نفر نیز مربوط به جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بوده است عنوان کرد: تعداد تست‌های مثبت کرونا در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته 4 مورد بوده است که نسبت به روز پیش از آن 3 نفر افزایش داشته است.

به گفته وی، از مجموع این تعداد تست مثبت کرونای در استان سمنان در شبانه‌روز گذشته سهم شهرستان‌های شاهرود و میامی صفر و سایر شهرستان دیگر استان سمنان نیز 4 نفر بوده است.

یحیایی با اشاره اینکه در 24 ساعت گذشته 2 بیمار در بیمارستان‌های استان سمنان بر اثر ابتلای قطعی به کرونا بستری شد بیان کرد: مجموع بستری شده‌ها در بخش کرونای بیمارستان‌های استان سمنان نسبت به روز پیش افزایش نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته یک بیمار به صورت سرپایی روند درمانی خود را ادامه دادند عنوان کرد: تعداد بیماران سرپایی در استان سمنان نسبت به روز گذشته یک نفر افزایش داشته است.

یحیایی با اشاره به اینکه در شبانه روز خوشبختانه مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان سمنان ثبت نشد خاطرنشان کرد: در مجموع 6 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان سمنان بستری‌اند که از این تعداد 3 بیمار در بیمارستان‌های شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان و 3 بیمار در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بستری شده‌اند.

وی گفت: در مجموع و با احتساب بیماران مشکوک به کرونا، در شبانه‌روز گذشته 3 بیمار در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های استان سمنان بستری شده است و این تعداد نسبت به روز گذشته 2 نفر افزایش داشته است.

استان خراسان جنوبی /شناسایی 8 بیمار جدید کرونایی

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  گفت: روز گذشته 62 آزمایش تشخیص مولکولی و سریع کرونا در استان انجام شد که در مجموع 8 بیمار جدید شناسایی شد.

 غلامرضا شریف زاده افزود: از این تعداد چهار مورد از بیرجند، از درمیان، فردوس، نهبندان و زیرکوه نیز هر کدام یک مورد شناسایی شد.

وی افزود: در حال حاضر 14 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که چهار نفر کرونا مثبت هستند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه یک بیمار کرونا مثبت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است و بیمار با حال عمومی نامساعد نداریم بیان کرد:تعداد جان باختگان کرونا در خراسان جنوبی همان هزار و 479 نفر است.

همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا روز گذشته 589 هزار و 539 نفر واکسن نوبت اول، 534 هزار و 529 نفر واکسن نوبت دوم 227 هزار و 724 نفر واکسن نوبت سوم و 15 هزار و 151 نفر نوبت چهارم واکسن را دریافت کردند.

استان کردستان/روز بدون فوتی کرونا

فریدون عبدالملکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج از کاهش آمار مبتلایان به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته تنها یک بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در کردستان شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در استان کردستان گزارش نشده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: در حال 38 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده که 10نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه ICU هستند.

وی با اشاره به تغییر رنگ‌بندی نقشه کرونایی شهرهای استان گفت: در حال حاضر شهرستان‌های دیواندره، قروه و کامیاران در وضعیت آبی و شهرستان‌های سنندج، بیجار، دهگلان، مریوان، سروآباد، سقز و بانه نیز در وضعیت زرد هستند.

عبدالملکی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر هیچ شهرستان استان کردستان در وضعیت قرمز کرونایی نیست.

استان کهگیلویه و بویراحمد/قربانیان کرونا به 1149 نفر رسید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در 24 ساعت گذشته یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و شمار قربانیان این بیماری به1149 نفررسیده است.

محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون 38 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که9نفر مبتلای قطعی و 3 نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده در 24 ساعت گذشته تصریح کرد: از 109نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است 18درصد موارد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

استان قزوین / نرخ ابتلای کرونایی 67 درصد افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت:‌ در 24 ساعت اخیر 10 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید 19 استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز پیش67 درصد افزایش پیدا کرده است.

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش 67 درصدی موارد قطعی ابتلای روزانه به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 10 مبتلای کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید 19 استان قزوین شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز پیش 4 نفر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به افزایش 16 درصدی موارد روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 22 بیمار کرونایی جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز قبل 3 نفر بیشتر شده است.

رحمانی با بیان اینکه آمار بیماران بدحال کرونایی 34 درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: در حال حاضر 8 بیمار کرونایی با حال وخیم جسمی و تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان قزوین زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شده‌اند که این آمار در قیاس با روز قبل 2 نفر افزایش یافته است.

وی از افزایش نرخ مرگ‌ و میر کرونایی روزانه در استان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته یک بیمار کرونایی بدحال به خاطر شدت علائم بیماری و ضعف جسمانی مفرط جان خود را از دست داد که البته امیدواریم این آمار بیشتر از این مقدار نشود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در ادامه به کاهش 10 درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه کرونایی اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز اخیر 17 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز پیش 2 نفر کمتر شده است. 

رحمانی با اشاره به افزایش 5 درصدی جمعیت کل بستری‌های کرونایی استان قزوین ادامه داد: در حال حاضر 65 بیمار کرونایی به دلیل داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با روز گذشته 3 نفر افزایش داشته است.

استان هرمزگان/ افزایش شهرهای آبی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بستری 10 بیمار کرونایی در استان خبرداد و گفت: در حال حاضر 7 شهر استان در وضعیت آبی قرار دارند.

فاطمه نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته هیچ فوتی به دلیل کرونا در هرمزگان ثبت نشد گفت: آمار فوتی ها دو هزار و 659 نفر باقی ماند. در شبانه روز گذشته 1 بیمار جدید با تشخیص کرونا در استان بستری شد و آمار بستری‌ها 10 بیمار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: بر اساس تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی کشور که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، شهرهای قشم، هرمز، کیش، میناب، بشاگرد، ابوموسی و بندرلنگه در وضعیت آبی قرار گرفتند.دیگر شهرهای استان نیز در وضعیت زرد هستند و شهری در استان در وضعیت نارنجی و قرمز نیست.

 نوروزیان با بیان اینکه تعداد موارد ابتلا در استان 268 بیمار می باشد افزود: از این تعداد 258 نفر به صورت سرپایی و 10 بیمار به صورت بستری تحت درمان می باشند که 3 نفر از بیمار بستری بدحال در بخش های مراقبتهای ویژه تحت نظر می باشند.

استان بوشهر/کاهش 80 درصدی بستری‌های بخش کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از کاهش 80 درصدی بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: اکنون 31 بیمار در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر بستری است.

حسن ملکی‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سیر نزولی بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان اظهار داشت: تعداد بیماران بستری این بخش نسبت به یک ماه گذشته بیش از 80 درصد کاهش یافته است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اکنون تعداد بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان را 31 نفر دانست و اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته 18 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده و 19 نفر نیز با حال خوب از این بخش‌ها ترخیص شدند.

وی به صفر رسیدن بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در حال حاضر هیچ بیمار مبتلا به کرونا تحت مراقبت ویژه قرار ندارند.

 ملکی‌زاده افزود: خوشبختانه امروز هم همانند روزهای گذشته مورد فوت کرونایی در استان بوشهر به ثبت نرسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تعداد کل مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون 108 هزار و 520 نفر بوده است.

استان خراسان رضوی/مشهد و 11 شهر خراسان رضوی در وضعیت آبی قرار گرفت

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مشهد و 11 شهر استان خراسان رضوی، در وضعیت آبی قرار گرفتند.

محمد پهلوان کاشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهارداشت: بر این اساس شهرهای مشهد، باخرز،بینالود،تربت جام، تربت حیدریه،چناران،خواف،داورزن،زاوه،سرخس،صالح آباد و فریمان در شرایط آبی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هیچ یک از مناطق استان در شرایط قرمز نیست خاطر نشان کرد: همچنین در حال حاضر شهرستان کوهسرخ در شرایط نارنجی و سایر شهرهای استان خراسان رضوی در وضعیت زرد هستند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر142بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد 94  نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

 پهلوان افزود: طی یک روز گذشته 46 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که 44 نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی گفت:41 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان بستری هستند که سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد 29 نفر است. طی یک روز گذشته 141 بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان ها مراجعه کردند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: تداوم همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون نقش موثری در کاهش و قطع زنجیره انتقال کرونا دارد.

انتهای پیام/ن

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …