پنجشنبه , 4 مرداد 1403

کاروانسرای ینگی‌امام ثبت جهانی ‌می‌شود/ داوطلب ثبت جهانی تپه ازبکی ‌هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،  فریدون محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در کرج برگزار شد با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در  هفته میراث فرهنگی اظهار داشت: برنامه هفته  میراث فرهنگی در محوطه باستانی استان البرز برگزاری می‌شود  و پاکسازی و معرفی ظرفیت‌های استان یکی از برنامه‌های هفته میراث فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان یک محوطه همچون امام زاده احمد و محمود، تپه ازبکی، حمام مصباح  را برای پاکسازی توسط  تشکل‌های مردم نهاد اختصاص داده ایم، افزود: کارگاه مرمت سفال در کاخ موزه مروارید  برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه 29 اردیبهشت نمایشگاه نسخه‌های خطی در کاخ موزه سلیمانیه برگزار می شود، عنوان کرد: به زودی کاروانسرای ینگی امام در سازمان جهانی یونسکو ثبت می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز با اشاره به اینکه داوطلب ثبت جهانی تپه ازبکی نیز هستیم، گفت: در ارتباط با فروریختن پل خاتون، مطالعات معماری میراث فرهنگی انجام شده اما باید برسی تخصصی تری روی عرشه و پایه های پل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پایه های ضلع شمالی پل خاتون نیازمند نجات بخشی است و در حال حاضر ما به وزارت خانه اعلام و اعتبارات لازم دریافت کرده ایم، گفت:  برای مرمت پل معتبر ترین شرکت کشور را وارد کار کرده ایم و حداکثر تا پایان ماه جاری مرمت این پل تاریخی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ش

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …