یکشنبه , 30 اردیبهشت 1403

کارفرمایان البرز از بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز خودداری کنند

حسین فلاح نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا صیانت از نیروی کار ایرانی را از ماموریت های اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد و افزود: کارفرمایی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار گیرند در مرحله نخست بابت هر روز اشتغال غیر مجاز هر کارگر معادل پنج برابر حد اقل دستمزد روزانه (چهارمیلیون و ۴۲۵ هزارو ۸۲۵ ریال)  جریمه خواهند شد.

وی ادامه داد: با تکرار این تخلف در بار دوم مبلغ این جریمه تا ۲ برابر افزایش می یابد  و در بار سوم کارفرمایان متخلف به دادگستری معرفی خواهند شد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز به شهروندان استان‌ توصیه کرد در صورت مشاهده تخلف در این زمینه ضمن تماس با شماره تلفن ۶۳۶۹ – ۰۲۱ ستاد خبری مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراتب را اعلام کنند تا به تخلفات در این زمینه رسیدگی شود.
 
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز در ادامه از اجرای طرح سراسری گشت مشترک یک روزه  شناسایی اتباع خارجی فاقد مجوز کار در سطح استان به منظور صیانت از نیروی کار ایرانی خبرداد و افزود: طرح سراسری این گشت مشترک همزمان با سراسر کشور با مشارکت روسای ادارات تعاون کار و رفاه، بازرسان و کار شناسان، ماموران نیروی انتظامی و نمایندگان فرمانداری ها به مرحله اجرا درآمد و واحد های متخلف جریمه شدند.

وی با اشاره به مشکلات قانونی به کارگیری اتباع خارجی تصریح کرد: کارفرمایان بخش خصوصی و مؤسسات دولتی و غیردولتی و حتی پیمانکاران در بخش خصوصی و دولتی باید نیروی کار مورد نیاز خود را از کارگران ایرانی و در صورت ضرورت و در موارد خاص از نیروی کار خارجی دارنده کارت کار معتبر تامین نمایند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …