چهارشنبه , 27 تیر 1403

چشم انداز خوبی برای تعامل اقتصادی با کشورهای همسایه ترسیم شده است

 به گزارش روز یکشنبه  روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، پرهام رضایی در هشتاد و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز که به ریاست استاندار البرز برگزار شد، افزود: از ابتدای شکل گیری دولت سیزدهم نگاه ویژه ای  در حوزه های مرتبط با اقتصاد ایجاد شده است.

وی همچنین به برنامه ریزی ها در خصوص عقد قراردادها و تفاهم‌نامه ها و در بستر واردات مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی کشورمان به کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت درصورتی که زیرساخت های لازم برای توسعه صادرات البرز فراهم شود، بخش تولید و صادرات استان مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

رییس اتاق بازرگانی البر در بخش دیگر از  اظهاراتش  با بیان اینکه متاسفانه در چند سال گذشته رایزن های اقتصادی ایران در سطح سفارتخانه ها را از دست داده بودیم گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم اقداماتی از جمله صدور مجوز ایجاد دفترهای ویژه فعالیت اتاق های مشترک بازرگانی در کشورهایی که ایران تراز تجاری خوبی در آنجا دارد، در حال انجام است که امیدواریم تا ۶ ماه آینده این مهم محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تولید، واردات و صادرات از جمله رسیدگی به مسایل حقوقی این شرکت ها بیان کرد: این مشکلات بعد از راه اندازی دفاتر اتاق های مشترک بازرگانی با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه عملکرد و رتبه استان البرز متاسفانه در ماه های اخیر از لحاظ برگزاری جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی پایین آمده است، افزود: بخش عمده کاهش سطح این امتیاز به تشکیل نشدن ماهانه جلسات شورای گفتگو در البرز باز می گردد، در حالی که برگزاری این نشست ها مهم است.

وی تاکید کرد:مصوبات شورای گفت و گو  به صورت ضرب الاجل قابل پیگیری است و برخی  از این مصوبات ملی است باید هرچه زودتر در جلساتی با حضور وزرا از جمله اقتصاد مطرح شود.

وی با درخواست از مسوولان حاضر در این جلسه از جمله نماینده البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش خصوصی انتظار دارد که صدای مطالبه گری آن در مباحث مختلف از جمله قانونگذاری به گوش مسوولان کشور برسد و این درخواست در مجلس که وظیفه قانون گذاری دارد با جدیت بیشتری پیگیری شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با تاکید بر اینکه برای رشد توسعه صادرات در استان نیاز به فراهم کردن زیرساخت های آن است، افزود: این مباحث را از طریق شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان پیگیری می کنیم و با توجه به مشورت میان بخش دولتی و خصوصی در این جلسات نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

رضایی در بخش دیگری در تشریح یکی از مشکلات مهم مرتبط به حوزه بازرگانی البرز بیان کرد: یکی از مباحث اصلی موضوع انتقال کارت بازرگانی خارج از استان به اتاق بازرگانی البرز است، انتظار ما این است که در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مصوبه ای در این راستا داشته باشیم،

وی افزود: با ایجاد طرح های تشویقی برای استفاده از گمرک البرز  و با جلب رضایت تولیدکنندگان می توانیم کارت های بازرگانی صادر شده از دیگر نقاط کشور را به البرز انتقال دهیم.

استان البرز دارای سه هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی است

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …