معاون توسعه شرکت آبفای روستایی استان البرز: تمام روستا‌های بایش از۲۰ خانوار این استان دارای آب سالم و بهداشتی لوله کشی هستند.

پوشش کامل آب آشامیدنی در روستاهای بالای 20 خانوار البرزبه گزارش آدینه کرج رضا صادقی معاون توسعه شرکت آبفای روستایی استان البرز افزود : اگر تمام 280 روستای البرز حتی با جمعیت کمتر از 20 نفر در آمار لحاظ شود، امروز آب آشامیدنی ۹۹ درصد روستاهای این استان تامین شده است.

وی افزود: اکنون طرحهای متعددی برای تامین آب و پایداری منابع آبی استان البرز در دست اجرا داریم که طرح آبرسانی  شهدای مدافع حرم  به طول ۱۰ کیلومتر در روستاهای آتشگاه ، نوجان و خوارس  شهرستان کرج از جمله این طرح هاست .

صادقی گفت: یک مخزن به ظرفیت هزار و ۳۰۰ متر مکعب در محدوده این طرح ساخته شده است .

معاون طرح توسعه شرکت آبفای روستایی استان البرز افزود: دفع بهداشتی فاضلاب روستایی در شهرستان های کرج  و طالقان از مهمترین طرحهای در دست اقدام است.

وی ادامه داد : تصفیه خانه فاضلاب “ولایت رود”  است که با هشت کیلومتر لوله گذاری شبکه خط انتقال به ظرفیت  ۵۵۰ متر مکعب در دست اقدام است  که  با ۴۰ میلیارد هزینه در  هفته دولت به بهره برداری می رسد.

صادقی گفت:  چهار تصفیه خانه فاضلاب روستایی در دست ساخت است و ساخت ۲ تصفیه خانه جدید در خوزنکلا و وینه نیز با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار ، آغاز می شود.

این مسوول گفت: سرانه مصرف آب در استان “گردشگر پذیر” البرز  ، بیش از ۲۰۰ لیتر در شبانه روز و بیش از سرانه کشوری یعنی ۱۴۰ لیتر است.

وی گفت: در مناطق روستایی شهرستانهای  کرج ، طالقان و ساوجبلاغ هنگام تعطیلات به خاطر افزایش گردشگران مشکل کم آبی داریم.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی