پرونده مسن انبوه‌سازی یک شرکت در استان البرز با ۴۳ شاکی بسته شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،  صادق حسنوند درباره حل پرونده یک شرکت بزرگ ساختمانی در کرج اظهار داشت: از سال 1393 در شعبات مختلف دادگاه های حقوقی کرج پرونده ای در خصوص دو پلاک ثبتی طرح شد مبنی بر اینکه یک شرکت انبوه سازی علی‌رغم پیش فروش، واحدهای مورد تعهد را در موعد مقرر تحویل نداده است.

وی افزود: با توجه به پیش‌فروش انجام شده توسط این شرکت بزرگ ساختمانی مقرر بوده 5 مجتمع ساخته و تحویل خریداران شود، اما شرکت به تعهدات خود عمل نکرده و پس از طرح دعوی حقوقی، سه مجتمع اسکلت بندی شده نیز برای بیش از 8 سال نیمه کاره رها شده بود.

سرپرست اجرای احکام حقوقی شهرستان کرج  با بیان اینکه خریداران در  این پرونده به دلیل عدم تحویل پس از پایان مهلت مقرر اقامه دعوی کردند، ادامه داد: شکات با تشکیل پرونده، نسبت به دادخواهی اقدام و پس از توقف‌های متعدد در سال 1396 موفق به اخذ اجرائیه شدند، در ادامه، شکات تقاضای اعمال ماده 46 قانون اجرای احکام مدنی و فروش زمین مربوط به دادنامه‌‌های صادره را کردند که پس از کارشناسی و اقدامات قانونی در مزایده، ملک مذکور به شخص ثالث به قیمت 43 میلیارد تومان فروخته شد.

حسنوند یادآور شد: پس از انجام این مزایده«سازمان ملی زمین و مسکن» با ارئه لوایح متعدد ادعای مالکیت زمین را کرد که منجر به ادامه بلاتکلیفی این پرونده و افزایش نارضایتی شد.

وی ادامه داد: با توجه به روند طولانی این پرونده و بلاتکلیفی بیت المال و اموال خصوصی، با تلاش انجام شده در اجرای احکام حقوقی شهرستان کرج، سرانجام در اواخر سال گذشته «سازمان ملی زمین و مسکن» موافقت خود را با تایید مزایده در قبال دریافت قسمتی از طلب خود اعلام کرد و در روزهای گذشته نیز توافق نامه مصالحه با حضور تعدادی از شکات و وکیل آنها و همچنین نماینده سازمان ملی و مسکن به امضای طرفین و وکیل شرکت رسید.

وی  با اشاره به اینکه بر این اساس مقرر شد مبلغ 310 میلیارد ریال به شکات این پرونده که تعداد 43 نفر هستند پرداخت و 130میلیارد ریال دیگر نیز به حساب دولت پرداخت شود، ادامه داد: همچنین شخص ثالثی که با اعتماد به مزایده، شرکت کرده بود و وجوه وی نیز مدت زمان مدیدی در سپرده دادگستری باقیمانده بود به حق خود رسید و طلب دولت یعنی سازمان ملی زمین و مسکن نیز وصول ش.

 معاون قضایی رئیس‌کل محاکم عمومی استان البرز  گفت: با اقدامات انجام شده در دادگستری کل استان البرز، ضمن انجام مصالحه در یک پرونده مسن با قدمت 8 ساله با طرفین متعدد که بالغ بر 43 نفر هستند به سرانجام رسید.

انتهای پیام/س