پنجشنبه , 4 مرداد 1403

پای شرکت های حوزه فناوری های نوین به منطقه ویژه پیام باز می شود

او ادامه داد: به همین منظور عملیات احداث و توسعه زیر ساخت ها در فاز چهار در هفت ناحیه و در مساحت ۱۶۵ هکتار در حال آماده سازی است که بتوانیم این صنایع را در این فاز مستقر کنیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام تصریح کرد: علاوه بر آماده سازی زیر ساخت های منطقه ویژه فناوری، جذب سرمایه گذار تولید گوشی های هوشمند بومی، تولید تجهیزات شبکه و ایجاد مراکز داده از دیگر برنامه های پیش بینی شده در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات در این منطقه است که بخشی از آن اجرایی شده و مابقی نیز در یک برنامه پیش بینی شده در حال انجام آن هستیم.

قنبرپور در بخش دیگری از سخنان خود به بهره مندی پیام از ظرفیت کارگو اشاره کرد و گفت: ایجاد و توسعه هاب هوایی صادرات و واردات محصولات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که در حال رایزنی برای اجرایی کردن آن با هدف تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات هستیم.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان عنوان کرد: یکی دیگر از ظرفیتهای منطقه ویژه، پتانسیل های  ترانزیتی و گمرکی آن است که با مشارکت بخش خصوصی، فضاهای انبارش کالا در سال جاری افزایش قابل توجهی خواهد داشت و اراضی در نظر گرفته شده برای بخش لجستیک از سال جاری به سرمایه گذاران این حوزه واگذار خواهند شد.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می‌شود. فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می‌کند، ضمن اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در آن مستقر شده است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …