اخبار

وزیر بهداشت در کرج: جلوی رانت در سازمان غذا و دارو گرفته شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سعید نمکی در مراسم افتتاح یک شرکت تولید دارو در شهرک صنعتی بهارستان که امروز با حضور شهبازی استاندار البرز برگزار شد،اظهار داشت: این مجموعه منسجم یکی از افتخارات دارویی کشور است.

وی افزود: امروز جهان از بی عدالتی رنج می‌برد و انتظار ما این است که ظهور حضرت مهدی(عج) این بی عدالتی‌ها را از بین ببرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امروز صنعت دارو کشور نیازمند یک رویکرد جدید است، بیان کرد: اولین گام در برنامه‌های اعلامی بنده در مجلس حمایت از تولید داخل بود و در روز سرپرستی در مورد سازمان غذا و دارو تصمیم‌گیری کردم، برخی در لباس خیرخواهی می‌خواستند من را اغفال کنند که به وزارت بهداشت نیایم، من نیامدم که اینجا مشهور بشوم بلکه یک رسالت دارم و باید از مرزهای اخلاق دفاع کنیم.

نمکی با بیان اینکه رسالت بنده مقابله با فساد است و با آن مبارزه می کنیم، تصریح کرد: سه مشکل در نظام دارویی داریم که اولین آن دولت و سازمان غذا و دارو است، برای رئیس سازمان غذا و دارو تکلیف کردم که صنعت غذا و دارو را در داخل تقویت و جلوی واردات دارو را بگیرد.

این عضو هئیت دولت با اشاره به  اینکه هنوز در سازمان غذا و دارو امضای طلایی داریم و برخی می‌توانند از رانت استفاده کرده و کار خود را جلو انداخته و کار دیگران را عقب بیندازند،گفت: برای جمع آوری این شبکه پوسیده مزخرف این رانت را جمع‌آوری می‌کنم، با تجربه‌ای که در این حوزه دارم اگر در زمان کم این اتفاق نیفتد باید در آن را بست؛ باید سازمان غذا و دارو شفاف شود، اتفاقات این مجموعه باید درست شود اگر رئیس سازمان غذا و دارو این کار را انجام ندهد خودم وارد می‌شوم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دستگاه دولتی بی‌عدالتی و رانت خواری نباید جایی داشته باشد،گفت: باید مدیرانی در آنجا وجود داشته باشد که از مردم چیزی درخواست نکنند.

وی با بیان اینکه حمایت از  صنعت دارو باید تداوم یابد، گفت: دارویی که تولید داخل دارد را اجازه واردات به کسی نمی‌دهم،اما اجازه وارد شدن داروی بی‌کیفیت به کسی را نمی‌دهم داروی  بی‌کیفیت نباید وارد بازار شود و مردم آسیب ببینند، من قطعا درب آن کارخانه را که داروی بی‌کیفیت تولید می‌کند می‌بندم، تمام استاندارد  ملی تولید دارو باید در کارخانه‌ها رعایت شود.

نمکی با بیان اینکه کارخانه دارو سازی باید موازین تولید دارو را درست و طبق استاندارد انجام بدهد، عنوان کرد: حمایت از تولید داخل به این معنی نیست که هزینه‌ شرکت داروسازی با تولید بی‌کیفیت از جیب مردم تامین شود، سطح دارویی کشور باید بالا برود، داروسازان نباید به فکر حذف هم باشند راهی که در آن جوانمردی نباشد راه غلط و اشتباهی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بازار رقابت با این قیمتها در حال از دست رفتن است،گفت: قیمت تمام شده داروهای داخلی هنوز بالا است و هنوز محصولات ایرانی کیفیت لازم برای گرفتن بازار جهانی را ندارد و باید در این زمینه کار کافی انجام شود،در عرضه و توزیع دارو همچنان سنتی رفتار می‌شود و هنوز سیستم غیر مدرن و سنتی بر این قسمت حاکم است، نظام توزیع دارو باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه برخی از دارو خانه‌داران در مورد داروی ایرانی بی‌انصافی می‌کنند،گفت: اگر صنعت دارویی داخلی بهم بریزد نظام سلامت بهم می ریزد و استمرار فعالیت داروخانه‌ای در ایران با داروی تولید داخل میسر است.

انتهای پیام/ ع

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا