سه شنبه , 2 مرداد 1403

نیروی‌های انقلابی در تببین شخصیت امام خمینی (ره) بیشتر سخن بگویند

نماینده، ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: مبنای رفتاری و روشی عناصر، گروه‌های سیاسی و معتقدان به پیروی از امام (ره) باید بر اساس خط آن حضرت بوده که در همین راستا نیرو‌های انقلاب بایستی در تببین شخصیت امام (ره) بیشتر سخن بگویند.

نیروی‌های انقلابی در تببین شخصیت امام خمینی (ره) بیشتر سخن بگویندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، آیت الله سید «محمد مهدی حسینی همدانی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج افزود: ۱۴ خرداد سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و آغاز رهبری مقام معظم رهبری در سال ۶۸ است، ۲ واقعه مهم و تاریخی که هر کدام آثار فراوانی در تثبیت و تحکیم انقلاب برجای گذاشته است.

وی اضافه کرد: یکی از مسایل مهم که باید در همه ایام سال مبنای رفتاری و روشی عناصر، گروه‌های سیاسی و معتقدان به پیروی از امام (ره) باشد تببین شخصیت ابعاد معمار کبیر انقلاب است که در همین راستا نیرو‌های انقلاب بایستی در تببین شخصیت امام (ره) بزرگمردی که روند تاریخ معاصر ایران و جهان را تغییر داد بیشتر سخن بگویند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه اندیشه‌های امام خمینی (ره) باید عمومی سازی شود، اظهار داشت:، چون این اثر گذاری همچنان ادامه دارد، اما می‌بینیم که استکبار و فریب خوردگان داخلی نیز سال‌ها است در تلاش هستند تا با دروغ، تهمت و تحریف چهره این مرد الهی و روشی را که به آن مکتب امام گفته می‌شود را خدشه دار کنند.

وی ادامه داد: همان مکتبی که در این سال‌ها به تعبیر رهبر معظم انقلاب ما را سالم از گردنه‌های خطرناک عبور داده، سطح عزت ملی و شرافت بین المللی ما را بالا برده است بر همین اساس می‌خواهند تا این مکتب و این راه را از بین ببرند، در همین راستا نیاز است با بیان حقایق زندگی حضرت امام (ره) و تببین منش زندگی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که در مکتب ایشان در عرصه‌های مختلف وجود دارد پرداخته و از انحراف جلوگیری که این خود بخشی از جهاد تببین است که انقلاب را حفظ می‌کند.

امام جمعه کرج اظهار داشت: کسی که در خط امام (ره) فکر می‌کند باید ضمن داشتن روحیه توحید محور به محرومان جامعه بیندیشد که آن را باید در منش امام (ره) ببینید، در بیان امام (ره) انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت محرومان و مستضعفان بوده و یکی از نعمت‌های الهی را به حکومت رسیدن محرومان می‌داند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: هر جایی که نام امام (ره) باشد، نام انقلاب نیز هست و حفظ این نام در واقع آن نام را نیز به همراه خواهد داشت، حتی امروز می‌بینیم جریانات انحرافی و عده‌ای به نام عدالت خواهی که خود این عنوان باید با هدف جلوگیری سوءاستفاده باید تببین شود در کنار بخشی از اصلاح طلبان امام (ره) را تحریف می‌کنندکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب عده‌ای امام را به عنوان یک شخصیت محترم سیاسی معرفی می‌کنند.

وی افزود: امام (ره) کسی است که اصول فکریش در مسایل مختلف بوجود آمده و برای کشور چه مسایل داخلی و چه خارجی رهگشا بوده و البته نباید به این نکته نیز بی توجه بود که رهبر معظم انقلاب به دلیل مواجه مستمر با اندیشه‌های حضرت امام (ره) در همه حال و با مسایل مختلف به بیانات، روش و مکتب حضرت امام (ره) ارجاع داده می‌دهند.

خطیب جمعه کرج بیان داشت: مدیریت کلان نظام اسلامی بر اساس اندیشه امام (ره) دنبال می‌شود که توسط رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی) صورت می‌گیرد، اما عده‌ای فکر می‌کنند که اگر ما بخواهیم مواضع و افکار امام (ره) را شفاف و روشن بیان کنیم سبب ریزش و پیروی از مکتب بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی کم و افراد نمی‌پذیرند پس بهتر است که برخی از مواضع امام (ره) کتمان شود که این ظلم به امام خمینی (ره) و مکتب ایشان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تببین مواضع امام (ره) به صورت شفاف و واضح گفت: بدین معنی است که برای اینکه مواضع امام (ره) انقلابی و صحیح است و به مذاق برخی خوشایند نیست بهانه تراشی نکنید، “امام (ره) را باید صریح وارد میدان آورد و مواضع ایشان علیه استکبار، ارتجاع، لیبرال دموکراسی غرب و منافقان را باید صریح و شفاف مطرح کرد. “

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: امام خمینی (ره) انسانی موحدی بود که در همه حال توحیدی فکر و عمل می‌کرد و با همین دیدگاه در مسایل مختلفی که برای انقلاب پیش آمدند حرکت و با استکبار جنگیده و نظام سیاسی اسلام را ایجاد و مستحکم کردند، امام (ره) یک عارف کامل و دارای مقامات عرفانی بود که در سن ۲۷ سالگی کتابی به رشته تحریر درآورد که علما بزرگی معرفت و عرفان در شرح آن عاجز بودند.

نماینده، ولی فقیه در البرز با بیان اینکه امام خمینی (ره) جایگاه رفیعی در عرفان داشت اظهار داشت: این شخصیت الهی تمام قدرت‌های مادی را هیچ می‌دید و در همه حال اعتماد و توکل به خدا داشت و مردم را بر همین اعتماد دعوت می‌کرد چرا که از روی باور و اطمینان سخن می‌گفت بر دل‌ها می‌نشست و در واقع اعتماد سازی می‌کرد و مردم ایران را در پناه همین توکل و به کمک الهی تا جایی برد که به خود باوری رسیدند.

وی اضافه کرد: با همین روح توحیدی مردم را به عرصه ما می‌توانیم و حرکت به سمت استقلال کشور در تمام زمینه‌ها کشاند، به عنوان مثال برای اینکه کشور از نظر کشاورزی به حد مطلوب برسد که مورد تاکید مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام نیز هست فرمودند”کشاورزان اقرب الناس به خدای متعال هستند” و فعالیت در مسیر کشاورزی را یک جهاد می‌دانستند و همین که امروز در خصوص جهاد بیان می‌شود که کشاورزی را بایستی جهاد گونه در کشور توسعه داد این را امام (ره) در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب توصیه می‌کردند.

حسینی همدانی با بیان اینکه امام (ره) بر این باور بود که باید بر روی کشاورزی سرمایه گذاری جدی کرد بیان داشت: این در حالی است که اگر همان موقع به این فرامین و بعد به سخنان مقام معظم رهبری گوش می‌دادند امروز در وضعیت بهتری قرار داشتیم.

وی با اشاره به بی اعتنایی امام (ره) به استکبار جهانی گفت: این بی اعتنایی بیش از چهل سال است که ادامه داشته و مردم بر سر موضع خودشان نسبت به سران استکبار و به خصوص آمریکا بوده و در هر فرصتی شعار همیشگی خود را تکرار می‌کنند.

وی گفت: اینکه امام (ره) از محرومان حمایت می‌کند و به صورت دائم در خصوص وضعت آن‌ها تذکر می‌دهد، چون عدالت در اندیشه ایشان نقش محوری دارد لذا به مردم سازی اقتصاد تاکید داشتند، اگر با دقت اندیشه امام (ره) را بررسی کنید می‌بینید برای تحقق عدل، قسط و مبارزه با ظلم اصرار دارند و اساسا تشکیل حکومت را برای برقراری عدالت لازم می‌دانند.

خطیب جمعه کرج در ادامه عنوان کرد: در عرصه فرهنگ و سیاست نیز امام (ره) موحد بود و موحدانه وارد و خارج این عرصه‌ها شد، امروز نیز برای رسیدن به اهداف بلند انقلاب یعنی استقلال، عدالت و پیشرفت باید همین مسیر طی شود، باید در خدمت به امام (ره) بدون تحریف عمل کرد و از نقشه راهی که کشیده اند بهره برد تا به مقصد رسید، باید امام (ره) را خوب شناخت و خوب شناساند.

وی ادامه داد: امروز دست هایی بر روی کار هستند که اجازه نمی دهند که چهره نورانی خوب تببین شود و باید مراقب بود در واقع امروز تلاش می شود که امام(ره) خوب شناخته نشود و امام(ره) به دلیل همین روحیه توحیدی که داشت برای مظاهر مادی ارزشی قایلی نبود و بر همین اساس در برخورد با آنها طلبکارانه فریاد و حرکت های خصمانه را محکوم می کرد، در یک زمانی در دوران انقلاب عده ای برای رسیدن و یا ماندن در قدرت لازم دیدند که چهره واقعی امام(ره) را به شکلی دیگر معرفی کنند این در حالی است که امروز گروه هایی نیز به طریق دیگری سانسور می کنند که در اینجا است که باید صریح و بی پرده تببین کرد.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به سفر بلومبرگ محقق آمریکایی در دوران اصلاحات به ایران گفت: این محقق در این سفر خود با برخی از نخبگان جلسات و دیدارهایی داشت و در زمان بازگشت کتابی می نویسد که در این کتاب عنوان می کند” کسانی که در دهه ۶۰ تند ترین مدافعان آیت الله ( امام خمینی)  بودند در دهه ۷۰ برای بازگشت مجدد به قدرت تصمیم به یک چرخش ۱۸۰ درجه ایدئولوژیکی گرفتند و به مروجان لیبرالیسم تبدیل و برخی از دیدگاه های آیت الله را بزرگ و برخی را به کلی نادیده گرفتند”، اگر توجه داشته باشید گفته می شود که فضای ۲ قطبی درست شد که یکی انصراف از خط امام(ره) و دیگری محکم بر این خط و ادامه آن تاکید داشت.

آیت الله حسینی همدانی افزود: همین دوگانگی زمانی که در جامعه بوجود می آید فرصتی برای دشمنان نظام ایجاد که با کمترین هزینه اقدامات براندازی داشته باشند لذا خود اینها بیان دیگری دارند که می گویند ما برای براندازی انقلاب اسلامی از درون دنبال انقلابیونی هستیم که در عین ستودن امام(ره) بتوان آنها را به خدمت گرفت، بدین معنی که شعارهای انقلابی می دهند اما در زمین دشمن بازی می کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که” گاهی خودی ها صحبت هایی می کنند که دشمن می خواهد بزند”، این انگیزه وقتی در آمریکایی ها به راهبرد تبدیل شد که احساس می کنند می توانند از درون به اصطلاح انقلابیون افرادی را به خدمت بگیرند که در تفسیر امام(ره) باورهای دیگری دارند، از امام (ره) می گویند اما باور خودشان را به جای باور ایشان بیان می کنند، کسانی که به دنبال منافع خود و گروهشان هستند معمولا دچار چنین مشکلی شده و امام(ره) را از جامعیت انداخته تا بتوانند خودشان را بالا بکشانند.

آیت الله حسینی همدانی اظهار داشت:  همه دیدند که حملات امام(ره) به آمریکا را سانسور کردند، امروز خیلی از ساده زیستی مسوولان سخن نمی گویند اگر کسی نیز زندگی ساده ای داشته باشد بدشان می آید و تلاش می کنند تا این شخص را با دروغ، تهمت و تخریب از میدان به دور کرده و تحت فشار قرار بدهند، امروز این بیان امام(ره) را که” نگذارید انقلاب به دست نامحرمان بیافتد” با دعوت از افراد معلوم الحال به مجالس و سخنرانی ها از بین می برند.

وی افزود: به اسم تعامل با دنیا و گفت وگوی تمدن ها بیان امام(ره) را که ” تا مبارزه هست ما هستیم” را تحریف کردند، منحرف کردن خط اصلی است، ولایت فقیه را به نظارت فقیه تنزل دادند، بحث و گفتگو به راه انداخته و بالاترین تحریف را در حق امام(ره) با پافشاری بر روی سازگاری اسلام با لیبرالیسم غربی انجام دادند با اینکه امام(ره) توانایی و قابلیت اسلام و احکام اسلامی را در حدی می دانستند که حتی اجازه اضافه کردن کلمه ای از غرب مانند دموکراتیک را در قانون اساسی نمی دادند با این وجود بیان کردن که خط امام(ره) با لیبرالیسم یکی است.

وی ادامه داد: در واقع به تعبیر مقام معظم رهبری مردمسالاری را نیز امام(ره) از درون دین آوردند و ربطی به دموکراسی غربی نداشت در این بین آن چیزی که نباید فراموش کرد و همه باید در این مسیر قدم برداشته و هر کسی در اندازه خودش حفظ و صیانت از اندیشه ها و اهداف امام(ره) و انقلاب را باید داشته باشد، می بینید که چگونه به همه ارزش ها و اهداف هجمه کرده و به گونه ای در تنگنا قرار می دهند تا شخص در سر ۲ راهی انتخاب ارزش ها و اهداف انقلاب یا رفاه و توسعه مادی زندگی یکی را انتخاب کند.

خطیب جمعه کرج افزود: کتمان و پنهان کردن بخشی از امام(ره) ظلم و خیانت به انقلاب و نظام است، ممکن است با برخی از شعارهای دهن پر کن مثل اینکه باید توسعه سیاسی داشته باشیم بخواهند راه نفوذ افراد معلوم الحال را در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر برای خودشان باز کنند بر همین اساس دستگاه های نظارتی باید دقت بالاتری را در صیانت به کار ببندند.

آیت الله حسینی همدانی گفت:  مرز بندی ها  باید، مشخص شود وضعیت رفتاری افراد خودش را به خوبی نشان می دهد، اگر خوب  به این نکته نکته دقت شود ، ابتدا اینکه امام(ره) غرب را به عنوان مظهر قدرت مادی و طاغوتی می دانستند که برخی اینگونه نمی دانند به محض اینکه عده ای غرب را اینگونه ندیدند خط شان از امام(ره) جدا است حتی اگر از انقلاب زیاد سخن بگویند، دوم لیبرال ها و التقاط را به عنوان قرائت های انحرافی از دین می دانستند و اگر هر قرائتی به جز اسلام ناب در بین هر کسی از مسوولان گرفته تا پایین بود بدانید که آن خط با امام(ره) و انقلاب فاصله داشته است.

وی ادامه داد: سوم ، اشرافی گری در روحانیت و یا حاکمان جامعه اسلامی را امام(ره) مخل به نظام، اسلام و انقلاب می دانستند و اگر دیدید کسی که در مقابل مسوولیت اشرافی گری را ترویج می کند بدانید که با خط امام(ره) منافات دارد، در صورت کم کاری همین لیبرال ها، زیاده خواهان و رانت خواران خودشان را وارثان انقلاب معرفی می کنند، مگر ندیدید فردی را که خورده و برده بود و می گفت ما سر سفره انقلاب نشستیم اگر توجه نکنید اینها وارث انقلاب می شود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: به همین منظور نیاز است تا یک مجموعه قوی، دقیق در ذیل مجموعه خبرگان تشکیل و تا ماموریت آن رصد تحریف باشد و اقدام به موقع برای آن داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در البرز در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پانزدهم خرداد اظهار داشت: متوقف کردن کشتی یونانی نشانه اقتدار دریایی ایران بود که واقع شد.

وی با بیان اینکه در خصوص جشنواره فیلم کن در نوبت دیگری سخن خواهم گفت، تاکید کرد: تلاش هایی که صهیونیست ها در منطقه می کنند بی نتیجه خواهد ماند ولو بخواهند خودشان را منسجم نشان بدهند در زمان حاضر گرفتار مسایل خود بوده و هیچ انسجامی ندارند که البته حرکاتی در این چند هفته اخیر داشتند که نشان دهنده پراکنده شان امور در دست شان است و صدای خردشدن و نابودی شان به گوش می رسد و به زودی به نتیجه می رسیم.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …