اخبار

نیازمندان واقعی خدمات درمانی تأمین اجتماعی البرزرا دریافت می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش طاهرخانی بعد از ظهر جمعه در همایش آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی البرز با حضور مدیر درمان، تعدادی از اعضای هیأت مدیره و همچنین ۸۰ نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان البرز در محل کانون بازنشستگان شهرستان کرج برگزار شد، با اشاره به تأثیر گذاری این دوره‌های آموزشی اظهار داشت: مدتی است کلاس‌های آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان البرز با پیگیری ریاست و اعضای کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان و همکاران مجموعه مدیریت درمان به طور مرتب در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: در این راستا رضایتمندی بسیار خوبی نیز حاصل شده است. لازم میدانم از زحمات تمامی عوامل اجرایی در تحقق و ارتقا سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری‌بگیران دارند تشکر و قدردانی کنم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان البرز افزود: همه ما یک مجموعه تأمین اجتماعی هستیم و تلاش می‌کنیم با همکاری یکدیگر سطح سواد سلامت جامعه را ارتقا دهیم. نگاه افرادی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند نسبت به قبل از حضور در این دوره‌های آموزشی تغییر یافته و هم اکنون از مسائلی اطلاع پیدا کرده‌اند که آگاهی از این مسائل در سلامت و زندگی سالم خود و خانواده آنها نقش بسیاری دارد.

طاهرخانی بیان داشت: از کانون‌های بازنشستگی شهرستان‌های استان البرز تقاضا دارم با بهره گیری از نظرات و نیازهای آموزشی بازنشستگان و مستمری بگیران، این گونه کلاس‌ها را در سطح شهرستان‌های استان البرز نیز دایر کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان البرز همچنین در این نشست با اشاره به لزوم قرار گرفتن بیماران و نیازمندان واقعی در مسیر درست دریافت خدمات درمانی اظهار داشت: در حال برنامه ریزی هستیم تا بیمارانی که نیاز به اعمال جراحی خاص دارند و یا در دریافت نوبت و مراجعه به پزشکان متخصص و فوق تخصص با مشکل مواجه اند و نمی‌توانند به این موارد دسترسی داشته باشند با عملیاتی کردن و تعریف سازو کار مناسب برای این طرح، بیماران نیازمند با مراجعه به پزشک در سطح مراکز درمانی استان و تشخیص پزشک و قرار گرفتن در نظام ارجاع و هدایت درست بیماران به طرف دریافت خدمت مورد نیاز سوق داده شوند.

وی افزود: در سیستم نوبت دهی فعلی تعداد قابل توجهی از نوبت‌های دریافتی و مراجعین مراکز درمانی غیر ضروری و بی مورد است و تمام تلاش ما بر این است که با مدیریت مناسب از امکانات موجود درست استفاده نمائیم تا نیازمندان واقعی از خدمات درمانی بهره ببرند و سعی بر این است این تفکر را در سطح حوزه درمان تأمین اجتماعی نهادینه کنیم.

طاهرخانی همچنین در ادامه اجرای این طرح به توسعه و گسترش مراکز درمانی و احداث یک بیمارستان در هشتگرد، یک پلی کلینیک تخصصی در شهرستان نظرآباد و همچنین ساخت پلی کلینک های تخصصی شهید بهشتی و حصارک در شهر کرج اشاره و اظهار امیدواری کردند با اجرا و راه اندازی این مراکز درمانی بتوانند خدمات مناسبی را به بیمه شدگان و مردم استان ارائه کنند.

همچنین در این نشست داوود حمیدی فر عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان البرز با اشاره به برگزاری منظم و برنامه ریزی شده این دوره‌های آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران با بهره گیری از پزشک متخصص طب سالمندان داخلی برای اولین بار در سطح کشور، از مجموعه عوامل برگزاری این همایش‌های آموزشی تشکر و قدردانی کردند.

شایان ذکر است همایش ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان البرز با حضور گروه‌های مختلف و روزهای چهارشنبه هر هفته در محل کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان کرج برگزار می‌گردد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا