نمایش خلاقیت‌های هنرمندان صنایع دستی در کرج

همزمان با هفته صنایع دستی، خالقان آثارهنری و صنایع دستی سه استان البرز، لرستان و مازندران نمایشگاه با شکوهی از آثار هنری در کرج برپا کردند.

نمایش خلاقیت‌های هنرمندان صنایع دستی در کرجبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، ۵۰ هنرمند صنایع دستی این استان‌ها با حضور در سرای فرهنگ وهنر واقع در مجموعه فرهنگی تجاری مهرادمال منطقه عظیمیه کرج دور هم جمع شده و جلوه‌های زیبای هنری را به نمایش گذاشتند.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و مسوول برگزاری این نمایشگاه گفت: ۳۷ غرفه سرای فرهنگ وهنر عظیمیه کرج به آثار هنرمندان چیره دست البرزی، مازندرانی و لرستانی اختصاص یافته تا با هنرنمایی معرف گوشه‌ای از ذوق و قریحه ایرانی باشند.
دکتر رحیم خستو ادامه داد: در این نمایشگاه تعدادی از هنرمندان شاخص کشور در زمینه خاتم کاری، حکاکی، ظروف کاربردی، ترمیم فرش و جاجیم، قلم زنی مس، ورشو، مجسمه سازی، آبگینه، سفالگری و سایر رشته‌ها آثار هنری را به نمایش گذاشته اند که با استقبال مردم همراه شده است.

نمایش خلاقیت‌های هنرمندان صنایع دستی در کرج

خستو، برقراری ارتباط مستقیم بین استادان و خالقان اثر‌های هنری صنایع دستی با مردم و معرفی بیشتر هنر اصیل ایرانی را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.
مسوول برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه صنایع دستی سرای فرهنگ وهنر عظیمیه کرج تا ۳۰ خردادماه جاری میزبان بازدید کنندگان است و در صورت استقبال بیشتر مردم تمدید خواهد شد.
او افزود: زمان بازدید از این نمایشگاه همه روزه بین ساعت ۱۱ تا ۲۲ تعیین شده است.
خستو با بیان اینکه استان البرز یکی از مناطق مهم و تاثیر گذار کشور در عرصه تولید صنایع دستی است، گفت: بخش قابل توجهی از محصولات هنرمندان این استان به اروپا صادر می‌شود.
استان البرز دارای بیش از پنج هزار هنرمند ساماندهی شده در ۷۲ رشته صنایع دستی است.