اخبار

معاون وزیر دفاع: سند راهبردی دانش بنیان وزارت دفاع رونمایی می‌شود/ پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی صادرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  نظرآباد، رضا طلایی‌نیک عصر امروز در بازدید از مجموعه فخر ایران در شهرستان نظرآباد با اشاره به برنامه‌های وزارت دفاع برای احیای این مجموعه اظهار داشت: هدف از این بازدید بررسی میدانی برای احیا و توسعه ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال زایی در مجموعه فخر ایران است.متاسفانه در چند دهه گذشته  به علت تغییر خط تولید و شرایط حاکم اقتصادی از ظرفیت حداکثری  مجموعه بهره‌برداری نشده است.

معاون امور راهبردی و مجلس وزیر دفاع با بیان اینکه با توجه به راهبردهای تعیین‌شده در سازمان اتکا برای مولدسازی همه ظرفیت‌های موجود برنامه جامعی تدارک دیده شده است، بیان کرد: یکی از قطب‌های تولید تا مصرف بدون واسطه در  کشور مجموعه فخر ایران است.

طلایی‌نیک با اشاره به اینکه به صورت موردی بخشی از ظرفیت‌ها در حال حاضر فعال شده است، گفت: طرح‌های جدید در وزارت دفاع در حال جمع‌بندی است که بعد از نهایی شدن مجوز توسط مسئولان استان البرز فعالیت این مجموعه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های مجموعه فخر ایران در حوزه نساجی و پوشاک و کشت و صنعت برنامه‌ریزی شده است، ادامه داد: بازسازی و نوسازی بخش صنعتی فخر ایران و ایجاد ظرفیت جدید مسکونی یکی دیگر از اقدامات در دستور کار قرار دارد.

معاون امور راهبردی و مجلس وزیر دفاع با بیان اینکه مشکلات اسناد روستای عرب‌آباد بررسی شده  و  تلاش داریم که برای این روستاییان نیز اشتغالزایی انجام شود، تصریح کرد: وزارت دفاع طرح جامعی را در زمینه اشتغالزایی در سال جاری تهیه کرده ‌و سند تحقق راهبردی شعار سال توسط وزیر دفاع رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از امکانات و فناوری‌های ‌وزارت دفاع که در حوزه غیر‌نظامی کاربرد دارد برای کمک به دیگر بخش‌ها بهره‌گیری می‌شود، ادامه داد: بخشی از ظرفیت‌های فعال شونده در فخر ایران با مشارکت بخش خصوصی است.

طلایی‌نیک با بیان اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب‌ انتقال فناوری از سوی وزارت دفاع به بخش خصوصی است، گفت: یکی از ایده‌ها ایجاد شهرک تخصصی نساجی و پوشاک در مجموعه فخر ایران است و فعلا تصمیم نهایی  در این زمینه گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌ جاری کمک به محصولات غیر‌نظامی با مشارکت بخش خصوصی افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در حوزه صادرات پیش‌بینی افزایش 30 درصدی انجام شده و در سال گذشته حدود  10  هزار میلیارد تومان مشارکت در تولید بخش غیر‌نظامی با بخش خصوصی داشتیم که قطعا در سال‌جاری افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا