شنبه , 29 اردیبهشت 1403

محور کرج- چالوس پذیرای مسافران نوروزی

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچسر، گفت: در آستانه سال جدید، جاده چالوس حد فاصل کرج تا تونل کندوان برای سفر‌های نوروزی آماده می‌شود.

محور کرج- چالوس پذیرای مسافران نوروزیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، علیپور، گفت: ۷۴ کیلومتر از ۱۶۰ کیلومتر محور کرج- چالوس تحت نظارت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچسر است، این محور به علت زیبایی منحصر به فردش هرساله هدف گردشگری مسافران نوروزی است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچسر، با اشاره به این که این اداره برای خدمت‌رسانی مناسب به مسافران و گردشگران نوروزی آمادگی کامل را دارد، گفت: برای استقبال از مسافران اقداماتی از قبیل پاکسازی شانه راه از ابتدای محور تا تونل کندوان انجام شده است.

علیپور، افزود: دیوارکشی به طول سه هزار و ۵۰۰ متر، تعمیر سیستم روشنایی تونل‌ها، نصب بیش از یک هزار نیوجرسی، لکه‌گیری با آسفالت سرد در کل محور، لکه گیری نقاط ریزشی و ساخت آبراه تونل کسیل به منظور طرح زیباسازی تونل‌ها از دیگر اقداماتی است که تا قبل از آغاز سفر‌های نوروزی در دستور کار قرار گرفته است.

او گفت: راهدارخانه گچسر و راهدارخانه تونل امیرکبیر برای کنترل و نگهداری جاده، رسیدگی به موقع به حوادث احتمالی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی فعال است.

به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچسر: اکیپ‌های راهداری این اداره همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی در آماده‌باش کامل هستند و به طور مداوم در طول محور گشت‌زنی می‌کنند.

او افزود: باتوجه به برف‌گیر بودن محور کرج- چالوس و احتمال بارش برف در ایام تعطیلات نورزی، این اکیپ‌ها با استفاده از ماشین‌آلات سبک و سنگین آماده انجام عملیات برف‌روبی نیز هستند تا از وقوع تصادفات و مسدودشدن راه جلوگیری کنند.

به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گچسر این اداره با انجام اقدامات مذکور سعی دارد ایمنی این محور را ارتقا دهد تا سفری خوش برای مسافران نوروزی رقم بخورد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …