فعالیت شرکت‌های دانش بنیان‌ برای شکستن حصار تحریم است

به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله اسداللهی صبح سه‌شنبه در مراسم برگزاری «رویداد تانا» در استان البرز اظهار داشت: در شرایط کنونی برای شکست تحریم‌های دشمنان، حرکت به سوی تولید و خدمات شرکت‌های دانش بنیان هدفگذاری کرده‌ایم.

وی بیان کرد: امروز پایه اقتصاد کشور بر مبنای کشاورزی شکل گرفته است و استان البرز نیز استانی کشاورز محور است بنابراین باید تقاضا در این بخش از سمت پارک علم و فناوری هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز تصریح کرد: در بحث امنیت غذایی باید شرکت‌های خصوصی و نهادهای دولتی که سال‌ها تجربه و مطالعه با استفاده از ظرفیت‌های علمی و اساتید داشتند، پای کار بیایند.

اسداللهی بیان داشت: در استان البرز با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی برای توسعه بذر و نهال در جهت هدف تبدیل دانش به ثروت می‌توان اقدامات مؤثر داشت.

وی اضافه کرد: امروز ارتباط صنعت و دانشگاه باید به صورت هرچه جدی تر مورد توجه قرار گیرد در این راستا شاهد اقدامات مناسبی از سوی پارک علم و فناوری بودیم اما باید همچنان نیاز سنجی ها و مطالعات لازم انجام شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر جایگزینی روش‌های نوین به جای روش‌های سنتی در تولید گفت: برخی از روش‌ها در تولید ابتدایی است که در برخی صنایع از جمله صنعت نساجی باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.