سه شنبه , 26 تیر 1403

فرمانده سپاه استان البرز: رزمایش مردمی “جهاد امید آفرینی” در استان البرز برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار علیرضا حیدرنیا در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع رزمایش “جهاد امید آفرینی” که در سالن اجتماعات سپاه استان البرز برگزار شد اظهار داشت: استان البرز  با رشد تصاعدی جمعیتی در سال‌های مختلف مواجه بوده است و زیرساخت‌های استان متناسب با رشد جمعیت توسعه نیافته است.

وی افزود: مشکلات استان البرز به واسطه مهاجرت‌های و عدم رشد زیرساخت‌های بوده است و این محرومیت‌ها با کار روزمره و عادی قابل جبران نیست.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه  عقب ماندگی‌های استان با کار مضاعف و جهادی قابل جبران است بیان کرد: استان البرز استان ظرفیت‌های بالقوه است و باید یا ظرفیت‌های موجود مشکلات استان را برطرف کرد.

حیدرنیا با اشاره به اینکه  مشکلات استان البرز با کار جهادی و شبانه روزی قابل برطرف شدن است ادامه داد: توانمندی‌های ما به شرط هم‌افزایی به مراتب بزرگتر از مشکلات و معضلات موجود است.

حیدرنیا با بیان اینکه رزمایش مردمی “جهاد امید آفرینی” در استان البرز برای رفع محرومیت‌ها و کمک به حل مشکلات است، ادامه داد: امید آفرینی بخشی از فرمایشات رهبری معظم انقلاب است و باید در راستای اجرای فرمایشات و منویات رهبری اقدامات لازم اجرایی شود، امام راحل و رهبری معظم انقلاب در فرمایشات متعدد به خدمات‌دهی به اقشار مستضعف و کم برخوردار توجه و تاکید داشتند.

حیدرنیا با اشاره به اینکه سپاه امام حسن مجتبی(ع) برای این کار برنامه جامع مفصلی تهیه کرد، ادامه داد: این برنامه‌ریزی  با مشارکت مردم انجام شدنی است.

وی با بیان اینکه از سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر  این رزمایش با حضور همه مسئولان در استان از مسجد صاحب  آلمان آق تپه مهرشهر شروع می‌شود و به مدت 10 روز رزمایش به رفع محرومیت از استان می‌پردازد و همه ظرفیت‌های استان در این سیزده محله متمرکز می‌شود.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه در مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان‌های کرج، فردیس، اشتهارد، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان از اهداف اجرای این رزمایش است تصریح کرد: تقویت روحیه خدمت‌رسانی به همنوعان با الگو از اجتماع اربعین حسینی و نقش آفرینی اقشار بسیج به عنوان کانون ساماندهی اقشار مختلف مردم در این رزمایش نمود عینی پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه تمرین مطالبه‌گری صحیح یکی از دستاوردهای این رزمایش است، ادامه داد: بسیاری از مشکلات موجود در سطح محلات درست مطالبه‌گری نمی‌شود و برگزاری این رزمایش تمرین مطالبه‌گری برای رفع مشکلات و محرومیت‌های است و برقراری ارتباط مسئول و مردم در این رزمایش از اهداف دیگری است و در این ده روز همه مسئولان در محلات با مردم گفت‌وگو می‌کنند.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه پیاده‌سازی الگوی انقلابی و الگوی مدیریت جهادی از دیگر اهداف این رزمایش برای استان البرز  است بیان کرد: رفع مشکلات محلات و تکمیل شناسایی مشکلات محلات برای پیگیری در مراحل بعدی  و تلاش برای رفع آن از دیگر اهداف این رزمایش است.

حیدرنیا با اشاره به اینکه مسجد در این رزمایش محور همه اقدامات برای محرومیت‌زدایی است گفت: خدمت‌رسانی در این رزمایش در سه حوزه امنیت اجتماعی، سامان اجتماعی و رشد اجتماعی هدف‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات به حق مردم در  استان البرز در حوزه ایجاد امنیت پایدار است، گفت: برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و اراذل و اوباش و افراد  خطر آفرین  با همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی در این ده روز به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و برخورد با اراذل و اوباش و معتادان متجاهر از اهداف دیگر این طرح است.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه  برخورد با مخلان امنیت و آرامش در محلات از دیگر اهداف این طرح است، گفت: ایجاد پایگاه بسیج و ایجاد کانکس نیروی انتظامی و جمع آوری برخی اتباع غیر مجاز نیز در این حوزه در دستور کار قرار دارد.

حیدرنیا با اشاره به اینکه در حوزه سامان اجتماعی زیرساخت‌های شهری و خدمات اجتماعی در این محلات کم برخوردار کم است، گفت: احصای این مشکلات در محلات توسط خود مردم و ساکنان محلات انجام شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان در این 10 روز متمرکز شدند ادامه داد: حمایت مادی و معنوی از سالمندان و بیماران نیز در این رزمایش در دستور کار قرار دارد.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه برخی از مشکلات و مطالبات در مدت زمان کوتاه قابل حل نیست گفت: اهدای بسته‌های معیشتی و رفع محرومیت‌‌زدایی در دستور کار قرار دارد.

حیدرنیا با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی و تلاش برای رشد فرهنگی و بصیرتی از اهداف دیگر این طرح است گفت: اجرای مسابقات نقاشی و برگزاری مسابقات فرهنگی و بصیرتی و برگزاری برنامه‌های مناسبتی  و یادواره شهدای محله در این محلات با محوریت مسجد در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اهدای چندین جهیزیه همزمان با این رزمایش، تصریح کرد: برخی از خدمات توسط صنوف مختلف در این ده روز  به صورت رایگان انجام می شود و برنامه‌ها برای رفع مشکلات در مناطق کم برخوردار است.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه میز خدمت با محوریت مساجد در استان راه‌اندازی می‌شود ادامه داد: مدیران دستگاه‌های مختلف برای حضور در ابن برنامه اعلام آمادگی کرده‌اند و همه دستگاه‌ها برای اجرای این طرح بسیج شده و بعد از پایان این رزمایش کارنامه ادارات به مدیران ‌‌و مردم اعلام می‌شود.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …