اخبار

فراخوان جشنواره سرود صدای انقلاب در البرز

فرشته فهمیده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این جشنواره با هدف سازماندهی گروه های سرود دانش آموزی با رویکرد لهجه های اقوام ایرانی، همدلی، هم آوایی و انتقال پیام انقلاب به زبان سرود تدوین و در دستور کارقرار گرفت.

وی تولید و گردآوری آثار سروده شده توسط شاعران در موضوع انقلاب، مقاومت و شهدای مدافع حرم در راستای انتقال پیام ایثار و مقاومت را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره سرود صدای انقلاب در مدارس استان البرز برشمرد.

وی بیان داشت: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را از مسائل مهمی دانست که همواره در تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی باید به آن توجه کرد.

فهمیده خاطرنشان کرد: فرهنگ و زبان بومی ما در معرض آسیب است و بر همین اساس نیز باید استعدادیابی هدف اصلی این جشنواره باشد تا با تمام توان در راستای حفظ و ترویج فرهنگ و زبان بومی در کنار حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی گام برداریم.

وی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره با کشف استعدادهای جدید بتواند به اعتلای فرهنگ ،زبان بومی وانقلاب کمک کند، اضافه کرد:هدف ما در ستاد برگزاری جشنواره باید این باشد که چهره‌های جدید وارد عرصه شوند و در جشنواره شرکت کنند. 

وی تصریح کرد: این جشنواره در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می تواند فرصتی برای کشف استعدادها و معرفی آن‌ها به جامعه مخاطبان را بوجود آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: یکی از وجوه معنوی انقلاب اسلامی، اجرای شعارهای آهنگین این دوران توسط میلیون ها انسان شیفته آزادی با زیباترین الحان و نغمات بود که با رقم زدن جشنواره های سرود و موسیقی انقلابی به گوش مشتاقان و جهانیان می رسید.

وی عنوان کرد: حال معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش  البرز با رسالت دیرینه خود وارد این عرصه شده، ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های انقلاب اسلامی و با بهره گیری از فرهنگ غنی و اصیل اقوام ایرانی، آمده تا در این عرصه اقدام و عملِ جلوه های بدیعی رادر قالب سرود و کلام، رقم بزند.

فهمیده افزود: دانش آموزان استان البرز تا دهم بهمن ماه فرصت دارند در این جشنواره با مراجعه به کارشناسان فرهنگی هنری آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا