اخبار

غیرت دینی در تاریخ انقلاب بسیاری از تهدیدها را به فرصت‌ها و سعادت ختم کرد

امام جمعه کرج:

آیت الله حسینی همدانی، گفت: همسران شهدا در سختی ها، دوری همسران خود را تحمل کردند و فرزندانشان را در راه ولایت پرورش دادند.

غیرت دینی باعث شده در تاریخ انقلاب بسیاری از تهدیدات به فرصت‌ها و سعادت دنیا و آخرت ختم شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، خطیب نماز جمعه کرج در خطبه‌های این هفته ابتدا به با اشاره به ۲۶ دی سالروز درگذشت حضرت ام البنین (س) مادر حضرت ابالفضل (ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت: همسران و مادران شهدا شاید در جبهه‌ها حضور نداشتند، اما شهادت طلبی را در کام همسران و فرزندان خود نهادند تا آن‌ها در مسیر شهادت حرکت کنند.

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: همسران شهدا در سختیها، دوری همسران خود را تحمل کردند و فرزندان آن‌ها را در راه ولایت پرورش دادند.

او به ویژگی‌های حضرت ام البنین (س) نیز اشاره کرد و افزود: ایشان تمام تلاش خود را در تبلیغ و ارسال پیام اصلی کربلا انجام داد تا مظلومیت شهدای کربلا را با بصیرتی عمیقی که داشت برساند.

او در ادامه به ۲۶ دی سالروز فرار شاه از کشور است نیز پرداخت و گفت: درباریان القا می‌کردند که شاه سفر کرده، اما مردم خوشحال بودند از این اتفاق و کمتر از یک ماه تمام این داستان پهلوی درهم پیچیده شد و حضرت امام (ره) رفتن شاه را اول راه انقلاب دانست، مبارزه ملت ایران نیز با استکبار، آمریکا و اسرائیل تمام نشده و تا دفع شر آن‌ها ادامه خواهد داشت.
امام جمعه کرج در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع غیرت دینی اشاره کرد و گفت: غیرت دینی باعث شده در تاریخ انقلاب بسیاری از تهدیدات به فرصت‌ها تبدیل شود، غیرت دینی سعادت دنیا و آخرت را در بر دارد، غیور همانطور که نسبت به مال و ناموس حساسه نسبت به خاک و کشورش نیست غیرت دارد و روی آن حساس است.
او ادامه داد: گاهی عده‌ای سازش کار که از اصول کوتاه می‌آیند در مقابل غیرت دینی، تصامح دینی را پیش میکشند.
او با توجه به میلاد حضرت زهرا (س) در روز سوم بهمن ماه و برگزاری اجتماع بزرگ بانوان که سال گذشته به علت بیماری کرونا تعطیل شد گفت: امسال در روز میلاد حضرت صدیقه (س) بسیاری از بانوان انقلابی شرکت خواهند کرد تا در مقابل موضوع بی حجابی این بانوان ارزشی و انقلابی در جایی که قرار است حضور داشته باشند حضور یابند.
امام جمعه کرج در پایان به موضوع معاینه بانوان در بیمارستان‌های استان اشاره کرد و گفت: چند مرتبه خصوصی و یا به مناسبت‌های مختلف تذکر داده ام که چرا پزشکان مرد در بیمارستان‌ها معایناتی مانند سونوگرافی را که به راحتی توسط پزشکان خانوم می‌شود را بر عهده میگیرند.
او افزود: خودم دستگاه سونوگرافی خریداری کردم تا بانوان توسط دکتر‌های خانم در همین مصلی به صورت شبانه روزی معاینه شوند و از پزشکهای بانو نیز درخواست می‌کنیم که برای این کار در کنار ما باشند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا