اخبار

عطوان: تهدیدهای رژیم صهیونیستی نسبت به ایران ناشی از ناامیدی است

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، این تحلیل گر سرشناس جهان عرب در مقاله خود در این روزنامه افزود: نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی که وجود کابینه پوشالی خود را مدیون شماری از اعضای خائن عرب کنست است، در پوست شیر رفته است و اعلام کرده است که اسرائیل خود را پایبند به توافق دیگر کشورها با ایران نمی داند.

عطوان اضافه کرد: از سال ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ با فشارهای نتانیاهو از برجام خارج شد ما این تهدیدها را شنیده ایم.

وی گفت: اگر این تهدیدها از سوی یک ابرقدرت شنیده شود می توان آن را درک کرد ولی این تهدیدها از سوی رژیمی که با موشک های غزه شکست خورده است بسیار مسخره است.

عطوان بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا تاکنون از دعوت نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشینگتن وحتی از گفت و گوی تلفنی با وی خودداری کرده است و مشاور امنیت ملی خود را به تل آویو فرستاد تا به مسئولان این رژیم اعلام کند که آمریکا در هیچ اقدامی علیه ایران مشارکت نخواهد کرد.

سردبیر روزنامه رای الیوم افزود: اولویت این روزهای آمریکا درگیری مهمتری مانند موضوع تایوان در شرق آسیا و اوکراین در اروپا است و به اقدامات بچه گانه اسرائیل اهمیتی نمی دهد.

عطوان اضافه کرد: سیستم نظامی اسرائیل به این باور رسیده است که ایران قدرتمند است و برای رسیدن به توافق هسته ای عجله ای ندارد و از خواسته های مشروع خود در برداشتن تحریم ها و گرفتن ضمانت های لازم کوتاه نمی آید.

وی گفت: تنها راه مقابل اسرائیل، راه آمدن با هر توافق جدیدی میان ایران و دیگر طرف های مذاکره است.

عطوان افزود: در صورت رسیدن به توافق یا نرسیدن به آن، ایران بزرگترین برنده خواهد بود زیرا در آستانه هسته ای شدن قرار گرفته است و زرادخانه ای پر از موشک های نقطه زن و پهپادهای پیشرفته و نفوذ منطقه ای عمیقی دارد.

سردبیر روزنامه رای الیوم گفت: رژیم اشغالگر در جلوگیری از توافق هسته ای شکست خورد همانطور که نتوانست خود را به عنوان یک عضو مذاکرات به ۵+۱ تحمیل کند ویا حتی برنامه موشکی ایران را وارد دستور کار مذاکرات کند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی می داند که نمی تواند مانع توافق هسته ای شود و از سوی دیگر نمی تواند خواسته های خود را به کشورهای موجود در این میدان تحمیل کند. مسئولان اسرائیل خوب می دانند که تنها کاری که می توانند انجام دهند این است اختلافات خود را با آمریکا کاهش دهند تا برای از بین بردن نگرانی ها خود، کمک های مالی بیشتر و سلاح های پیشرفته تری را از امریکایی های بگیرند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا