با هدف توسعه ورزش، هنر و انسجام اجتماعی؛

شهر جدید هشتگرد، به عنوان نخستین شهر جدید کشور، به عضویت شبکه یادگیرنده یونسکو در آمد.

عضویت شهر جدید هشتگرد در شبکه یادگیرنده یونسکوبه گزارش خبر گزاری صدا و سیما؛ مرکز البرز، عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی کشور با اشاره به این که در مجموع دویست و بیست و چهار شهر از پنجاه و دو کشور دنیا عضو شبکه شهرهای یادگیرنده هستند، افزود: شهر جدید هشتگرد، پنجمین شهر ثبت شده کشور بعد از شیراز، اراک، کاشان و بهبهان در این شبکه است.

زهرا داودپور افزود: عضویت در این شبکه، امکان تجهیز محیط شهری و توسعه زیرساخت های فرهنگی و آموزشی را افزایش می دهد.

وی افزود: این عضویت، نوعی برندینگ شهری محسوب می شود که زمینه ساز افزایش تولید ناخالص داخلی شهر جدید هشتگرد و منجر به پویایی، مشارکت و انسجام اجتماعی می شود.

در ادامه مجری ثبت شهر جدید هشتگرد، در شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو گفت: این شهر با هدف توسعه ورزش، هنر  و انسجام اجتماعی به عضویت در این شبکه در آمده است.

نوید سعیدی رضوانی افزود: دبیرخانه دائمی یونسکو، با هدف رصد فعالت ها در شهرداری شهرجدید دائرمی‌شود.

نایب رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد هم یکی از دستاوردهای این عضویت را ارتقای کیفیت و جذب جمعیت بیشتر برای سکونت در این شهر برشمرد

حاجی زاده با بیان اینکه هدف یونسکو مبنی بر آن است که تمام منابع موجود باید برای آموزش شهروندان استفاده شود، گفت: ما نباید دغدغه آموزش را تنها از طریق آموزش و پرورش داشته باشیم و شرکت عمران و شهرداری شهرجدید هشتگرد نیز بعنوان متولیف باید به آن اهتمام بورزند.

وی یکی از دلایل انتخاب این شهر را احداث سرای محله و مدارس اجتماع محور دانست و افزود: در مهرماه سال جاری تمام مدارس شهر را برای ترویج فرهنگ و موارد آموزشی شهروندان، به مدارس اجتماع محورتبدیل خواهیم کرد و در این مدارس، آموزش‌های مختلف اعم از آموزش زبان‌های خارجی، مهارت‌های فردی، اجتماعی، فوتبال، ورزش های همگانی، والیبال و سایر ورزش‌ها ارائه می شود.

شهرهای یادگیرنده شهرهایی هستند که به طور مؤثر منابعشان را در بخش هایی چون ترویج یادگیری فراگیر از آموزش پایه تا آموزش عالی، ایجاد روشهای یادگیری در خانواده ها و جوامع، تسهیل یادگیری برای ایجاد اشتغال ، گسترش استفاده از فناوری مدرن یادگیری، افزایش مزیت و کیفیت یادگیری و قدرت فردی و همبستگی اجتماعی، موفقیت اقتصادی و فرهنگی و توسعه پایدار به کار می گیرند.

اخبار کرج

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی