شنبه , 29 اردیبهشت 1403

شیوه جدید کلاهبرداری واتس‌آپی از شهروندان+ فیلم

سرهنگ رسول جلیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درکرجدر مورد شگرد جدید کلاهبرداران با استفاده از نرم‌افزار موبایلی واتس‌آپ اظهار داشت: مجرمان و کلاهبرداران با تغییر شیوه کلاهبرداری به استفاده از واتس‌آپ روی آورده‌اند و با استفاده از این پیام‌رسان پرمخاطب در تلاش بوده‌اند سودجویی کنند.

جلیلیان افزود: این متهمان با قرار دادن آرم صداوسیما از طریق واتس‌آپ با افراد به‌بهانه برنده شدن در مسابقات تلویزونی و رادیویی تماس می‌گرفتند و به این وسیله اعتماد مخاطب خود را جلب می‌کردند.

رئیس پلیس فتای استان البرز در ادامه تأکید کرد: کلاهبرداران برای اینکه بتوانند اطلاعات مخاطبان را به دست آورند به آنها اعلام می‌کردند که هزینه سفر به عتبات عالیات جایزه نقدی است که باید به حساب برنده واریز شود و به این ترتیب اطلاعات قربانیان را به دست می‌آوردند.

کلاهبرداری اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز در صدر جرائم سایبری البرز قرار دارد
باند ‌کلاهبرداری اینترنتی در البرز متلاشی شد / سرقت اطلاعات 600 شهروند کرجی
ضربه وزارت اطلاعات به شبکه کلاهبرداری «کینگ‌مانی»

جلیلیان با بیان اینکه به‌نوعی با مهندسی اجتماعی و چرب‌زبانی و اجرای سناریوهای ساختگی افراد  را ترغیب می‌کنند که رمز همراه‌بانک مال‌باختگان در اختیار فرد کلاهبردار قرار گیرد، عنوان کرد: بعد از این اقدام حساب این افراد به‌صورت اینترنتی تخلیه می‌شود.

رئیس پلیس فتای استان البرز با ابراز اینکه با تلاش افسران پلیس فتا 4 باند فعال در این زمینه در البرز متلاشی شدند، گفت: 12 متهم در این چهار باند فعالیت داشتند که تاکنون 200 نفر از شکات این شیوه کلاهبرداری شناسایی شدند.

وی با هشدار نسبت به اینکه شهروندان مراقب این گونه کلاهبرداری‌ها باشند و رمز کارت‌های خود را در اختیار افراد قرار ندهند، ادامه داد: تاکنون 3 میلیارد تومان حجم کلاهبرداری انجام‌شده توسط این باندها است که قطعاً بر تعداد شکات افزوده می‌شود.

انتهای پیام/ی+

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …