اخبار

شهید فهمیده اسطوره ای برای تمام نسل ها است

سالار قاسمی روز شنبه به مناسبت سالروز شهادت شهید فهمیده و روز دانش آموز در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این شهید نوجوان  با عشق  به همه ارزش های الهی ماندگار شد.

وی خاطرنشان کرد: دهه اول آبان که می رسد به یاد نوجوان ۱۳ ساله ای می افتیم که چگونه هفت منزل سلوک را به ثانیه ای طی کرد و به فقر و فنای لله که نهایت زیستن است نایل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز بیان داشت: بصیرت دانش آموز شهید  محمد حسین فهمیده  و عشق الهی  موجب شد تا قهرمانی ملت ایران در جهان ماندگار شود.

قاسمی یادآورشد: شهادت گوهری ناب و اعتقادی قلبی است که سالها است از خلقت آدم تا به امروز در اقشار مختلف مردم و عرصه های مختلف با هر سن و سالی بروز و  ظهور پیدا کرده که این امر  موجب تثبیت آرمانهای نظام اسلامی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش آموز افتخاری عظیم برای ملت ایران هستند که با جهاد خود تاثیری فرامنطقه ای بر روی تمامی ملت ها و انقلاب های جهان گذاشته اند، مدارس ما باید بیشتر به ابعاد زندگانی شهدایی همچون شهید فهمیده بپردازند.

وی نقش مدارس و دانش آموزان را در تدوام و پایداری انقلاب موثر و مهم برشمرد و افزود: سیره و روش زندگی شهدایی همچون شهید فهمیده نه تنها در کتاب های درسی بلکه باید در تمامی ابعاد زندگی دانش آموزان فرهنگ سازی شود.

قاسمی گفت: امروز دانش آموزان در سنگری مهم و حساس علم آموزی هستند و باید در عرصه های مختلف پای نظام و انقلاب خود ایستادگی کنند و بهترین الگو در این راه شهید فهمیده است.

وی تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا، همچون شهید فهمیده رسالتی سنگین است که باید به آن عمل کنیم.

شهید محمدحسین فهمیده در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را رهبر نامید.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا