شهرداران و نظام مهندسی استان البرز نباید در مورد ساخت و سازها منفعلانه عمل کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی در جلسه مدیریت بحران استان که عصر امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه حادثه متروپل در آبادان حادثه تاسف باری بود که نهیبی برای ما محسوب می‌شود، اظهار داشت: بر این اساس علی‌ رغم اینکه اقدامی بس دشوار است، باید برای پیشگیری از حوادث اقدام کنیم.

وی ادامه داد: شهرداران و نظام مهندسی استان نباید در خصوص ساخت و سازها منفعلانه عمل کنند چراکه هر گونه غفلت ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی داشته باشد.

عبداللهی با تذکر با اجرای برخی سازه‌های دونقشه ای در استان البرز، گفت: هیچ شهرداری مجاز نیست که برخلاف نقشه تایید شده از سوی نظام مهندسی استان، پروژه ای را اجرا کند.

وی افزود: در خصوص گود حصارک نیز مقرر شد که ساختمان‌های اطراف با اعطای ودیعه 150 میلیون تومانی به صاحبان خانه‌های در معرض خطر، نسبت به تخلیه اقدام شود.

عبداللهی گفت: باید کارگروهی برای شناسایی بناهای نا ایمن مسکونی، اداری و سالن های پرجمعیت استان تشکیل شود و در کمترین زمان ممکن وارد عمل شود.

وی افزود: قانون، وظایف و مسئولیت های تمامی دستگاه ها را در خصوص ساخت و ساز ها مشخص کرده از این رو باید مسئولان مجدانه درصدد انجام وظایف خود باشند.

استاندار البرز با اشاره به اقداماتی که در حوزه ارتقا زیرساخت های آب و برق استان صورت گرفته، گفت: قرار نیست امسال قطعی آب و برق داشته باشیم البته این امر در گرو صرفه جویی و همراهی مشترکان نیز است.

وی افزود: در اقدامی ویژه، 6 هزار مگاوات برق به مدار کشور تزریق شده و 13 هزار مگاوات دیگر نیز نیاز است.

عبداللهی گفت: برای تأمین این نیاز، تعدادی از نیروگاه هایی که از مدار خارج شده بودند، تعمیر شده و تعدادی دیگر نیز در دستور کار است.

وی با قدردانی از اقدامات وزارت نیرو، افزود: باید شهرک های صنعتی استان راه اندازی کارخانه های تامین برق سی اچ پی خود را راه اندازی کنند و در این راستا حمایت های ویژه‌ای صورت می‌گیرد.

استاندار البرز گفت: در گذشته 55 میلیون متر مکعب به سهم آب شرب استان از محل سدهای مستقر اضافه شد ولی با توجه به ضعف در زیرساخت ها، اعمال نشد.

وی افزود: اکنون با تدابیری که اتخاذ شده تا پایان سال زیرساخت هایی همچون تصفیه خانه مهیا می شود و میزان برداشت آب از منابع زیرزمینی از 75 درصد به 65 درصد می رسد.

عبداللهی گفت: اکنون بیشترین سهم تامین آب شرب استان از محل سفره های زیرزمینی است که البته بهترین کیفیت را دارد ولی باید این برداشت کاسته شود تا منابع زیرزمینی فرصت احیا داشته باشند.

وی افزود: درصدد هستیم با افزایش حق آبه از محل سدها، میزان برداشت از منابع زیرزمینی را به 50 درصد برسانیم.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …