شرکت البرزی موفق به صادرات کیت تشخیص کرونا به ۱۸ کشور دنیا شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علیرضا عباسی شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از کارگران یک شرکت خودرو سازی که به مناسبت هفته کارگر برگزار شد ، اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی از ابتدای انقلاب اسلامی  در بخش تولید وجود داشته که این موارد به دستان کارگران و  دست اندرکاران کشور  برطرف شده است.

وی افزود: هیچ‌کس ادعای این را ندارد که در کشور مشکل نداریم. 

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدای استقرار نظام مسائل مختلفی از بیرون به نظام تحمیل شده است، بیان کرد: برخی بی‌مدیریتی در داخل هم سبب ایجاد این مشکلات شده و البته موارد بیرونی هم در این مورد تاثیرگذار بوده است.

عباسی با اشاره به اینکه ایران در برخی از موارد جزو پنج یا 10 کشور برتر دنیاست، عنوان کرد: این موفقیت‌ها علیرغم محدودیت‌ها موجود به دست آمده است.

وی با بیان اینکه یکی از موارد افتخار آفرین در کشور موضوع سلول‌های بنیادی و پیشرفت در این بخش است، ادامه داد: ایران در حوزه سلول‌های بنیادی جزو پنج کشور برتر دنیاست و در عرصه‌های نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژی و هوافضا هم حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه این سوال در اذهان شکل گرفته که چرا در برخی از  حوزه‌ها مانند سلولهای بنیادی نتوانستیم پیشرفت کنیم، تصریح کرد: در استان البرز در دوسال گذشته یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال به 18 کشور دنیا کیت تشخیص کرونا صادر می‌کند و از این مقاصد صادراتی سه کشور اروپایی هم دیده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در نیروی انسانی ایران اسلامی ظرفیت‌های بسیار خوبی و نقش‌آفرینی دارد، گفت: برخی اوقات راه را اشتباه رفته ایم و تحقیق کردیم که مقاله چاپ کنیم و این کار اشتباه است.

عباسی با بیان اینکه در سال 60 هزار مقاله علمی در دنیا چاپ می کنیم، گفت: از این میزان مقاله چاپ شده چه میزان برای رفع مشکلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در یکی از واحد‌های صنعتی استان البرز 14 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شده است، ادامه داد: ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حال حاضر یک ارزش است که منشاء قرآنی دارد و باید این موضوع که کار ارزش است در جامعه و مدارس ترویج شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید باید در کشور رونق بگیرد، تصریح کرد: ناهنجاری‌های اجتماعی هم در استان البرز با ایجاد اشتغال از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه 900 هزار نفر از جمعیت استان البرز حاشیه نشین هستند ،ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی متعددی در مناطق حاشیه نشین وجود دارد که با ایجاد شغل حاشیه نشینی کاهش می یابد.

انتهای پیام/ش