سه شنبه , 2 مرداد 1403

سیدحسن نصرالله: آنچه در فلسطین می‌گذرد پیامدهای بزرگی بر آینده اسرائیل دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سیدحسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان دوشنبه شب در سخنرانی تلویزیونی گفت که آنچه در فلسطین می گذرد پیامدهای بزرگی در نبرد با اشغالگران و آینده رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

وی خطاب به دشمن صهیونیستی اظهار داشت :اگر روی ناامیدی مردم فلسطین شرط بندی می کنید، دچار توهم هستید.

دبیرکل حزب الله در خصوص تحولات لبنان هم با بیان اینکه زمزمه تعویق انتخابات از سوی برخی سفارت خانه ها به گوش می رسد ، تاکید کرد که ما حق داریم سفارت آمریکا را به تلاش برای تعویق انتخابات پارلمانی متهم کنیم.

وی یکی از اهداف صحبت در مورد تعویق انتخابات را کاهش دادن اشتیاق شهروندان برای مشارکت دانست و گفت که ما معتقدیم که در حال نبرد انتخاباتی هستیم و باید با اشتیاق در انتخابات شرکت کنیم.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود که یک مقام سعودی به من گفت که ریاض در انتخابات سال 2009 پول زیادی را در لبنان خرج کرده است. این پول نه برای انتخابات بلکه به حساب مقامات سیاسی لبنان ریخته شد.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: برخی از جمله یکی از روسای جمهور پیشین تیم سیاسی ما را متهم کرده است که به دنبال کسب دو سوم آرای انتخابات هستیم. کسب دو سوم در مجلس آینده هدف تیم سیاسی ما نیست و این هدف واقع بینانه و منطقی نیست و این اظهارات بیشتر برای تحریک دیگران بیان می شود.

وی گفت: از نظر ما هر تغییری در نظام سیاسی باید با گفت‌وگو اتفاق بیفتد نه با قلدری و تلاش برای کسب نیم به علاوه یک یا دو سوم آرا.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد که ما برای تضمین موفقیت نامزدهای خود و متحدانمان که در بسیاری از حوزه های انتخاباتی حتی بدون حمایت ما پیشرو هستند، تلاش می کنیم . ما می خواهیم متحدانمان در انتخابات پیروز شوند تا زمینه همکاری در انجام مسئولیت ها فراهم شود و برای همین از همه کسانی که مشتاق هستند می‌خواهم به نظرسنجی‌ها  اعتماد نکنند و با اشتیاق و تلاش کامل به مشارکت بروند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کردکه ما ائتلاف زیر میز (پنهانی ) نداریم همه چیز مثل روز روشن و روی میز است و ما تعهد قبلی هم نسبت به کسی نداده ایم . هرگز کاری را بدون تفاهم انجام نمی دهیم و با همپیمانانمان کاملا شفاف هستیم.

وی خطاب به مردم  افزود: هر مطلبی که درباره حزب الله نوشته می شود را باور نکنید بلکه هر آنچه انجام می دهیم را باور کنید چرا که بر اساس صداقت است. ما خواستار مشارکت همه هستیم و نمی خواهیم کسی حتی دشمنان خود را حذف کنیم . قانون انتخابات گذشته به عمد طرف های دیگر را حدف می کرد اما ما خواستار دولت وحدت ملی بدون حذف طرف دیگر بوده و هستیم.  کسانی که دنبال حذف دیگران بودند با آمریکایی ها  نشست و برخاست داشتند  و گمان می کردند می توانند مقاومت را نابود کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: حذف گراها همواره آماده اند خود را برای برافروختن آتش جنگ داخلی و نابودی دیگران بفروشند. حذف گرا همان طرفی است که امروز می گوید برنامه انتخاباتی ندارد بلکه فقط به دنبال خلع سلاح مقاومت است. 

وی اضافه کرد که برخی می خواهند با گمراه کردن مردم سلاح مقاومت را عامل بحران معرفی کنند اما چرا از 30 سال فساد و سیاست های اقتصادی خودشان صحبت نمی کنند.احزابی که بیش از 30 سال در قدرت بوده اند اعلام کنند که با مردم چه کرده اند.هدف کسی که سلاح های مقاومت را هدف قرار می دهد، فقط دلجویی از آمریکا، غرب و برخی رژیم های عربی برای کسب حمایت مالی است.

سیدحسن نصرالله گفت که مقاومت توانست با ایجاد توازن و بازدارندگی در مقابل دشمن از کشور محافظت کند.

به گفته وی کسانی هستند که به دنبال مشوش جلوه دادن شعار انتخاباتی ما هستند، ما از دولت حمایت نمی خواهیم  اما اجازه هم نمی دهیم کسی از دولت برای به چالش کشیدن مقاومت استفاده کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص موضوع فلسطین گفت: باید با تمام عزت و احترام از اقدامات قهرمانانه فلسطینی‌ها، از زنان و مردان گرفته تا کودکان و کهنسالان و شجاعت و قاطعیت آنان و به پیشواز مرگ رفتن برای کسب یک زندگی عزتمندانه و امید برای آزادی مقدسات امت اسلامی تقدیر و تجلیل کنیم.

وی از مهمترین نتایج راهبردی در سال‌های اخیر درباره آن سخن گفته‌ایم، این است که اگر بر ضعف ملت فلسطین تکیه کنید، این بیانگر این است که شما متوهم هستید.

نصرالله ادامه داد: نسل جوانان فلسطینی، مقاومت و اراده برای مبارزه را نسلی بعد از نسل دیگر به ارث می برند.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان امشب خود به روز جهانی قدس پرداخت و از مردم لبنان و جهان اسلام خواست در فعالیت های مرتبط با این روز مشارکت گسترده داشته باشند. 

وی از گردهمایی جشنواره بزرگ مردمی همزمان با روز جهانی قدس در مجتمع سیدالشهداء در ناحیه جنوبی بیروت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که همگی بتوانند از این فرصت استفاده کرده تا در روز قدس حمایت و تأیید کامل خود از ملت فلسطین را اعلام کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به توافق برای آتش بس دو ماهه با ابراز خرسندی از این تصمیم ، گفت که یمنی ها با استواری اراده خود را بر جامعه جهانی تحمیل کردند و امیدواریم که آتش بس نقطه ورود به راه حل سیاسی باشد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد که ما از آتش بس در یمن استقبال می کنیم و آنچه از ابتدا خواستار آن بوده ایم، توقف جنگ و کشتار است و هیچکس به دنبال هدف قرار دادن عربستان سعودی نیست.

لبنان: سید نصرالله: تنها راه حل در یمن، مذاکره و گفتگوی مستقیم با صنعا است و انتظار نداشته باشید کسی آنها را تحت فشار قرار دهد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …