سه شنبه , 2 مرداد 1403

سند مالکیت دولت برای ۹۷ درصد اراضی ملی البرز صادر شد

«شهریار کناریوند» روز سه شنبه در آیین جشن انفال و تقدیر از عوامل اجرایی طرح کاداستر اراضی ملی که در دادگستری استان البرز برگزار شد با بیان اینکه کل وسعت البرز ۵۱۷ هزار و ۳۰۰ هکتار می باشد، افزود: با همکاری مناسب بخش ثبت اسناد و منابع طبیعی استان موفق به صدور سند مالکیت ۳۳۶ هزار و ۹۲۳ هکتار از اراضی ملی استان که معادل ۹۶ درصد کل این عرصه ها می باشد، شده ایم.

وی با بیان اینکه سند مالکیت یک درصد دیگر نیز آماده و تا ۲ روز آینده تحویل منابع طبیعی می شود، اظهار داشت: ۲ درصد از اراضی ملی معادل ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز که در شهرستان اشتهارد می باشد، جانمایی و ثبت نقشه شده و به دلیل اینکه پرونده ثبتی آن در استان تهران می باشد، در حال تغییر و تحول پرونده هستیم که به نحو وصول، صدور سند انجام می شود که با این احتساب سند مالکیت برای ۹۹ درصد اراضی ملی استان صادر می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز به نحوه فعالیت ثبت الکترونیکی اسناد اشاره کرد و ادامه داد: امروزه تمام فرایند ادارات ثبت اسناد در سراسر کشور بر پایه الکترونیک می باشد که نعمتی است که توان سیستم ثبت را برای بهتر شدن خدمات ثبتی در اختیار مردم قرار می دهد.

وی اضافه کرد: در دنیای الکترونیک که روز به روز در حال پیشرفت و تکامل می باشد برنامه های سازمان ثبت با اندیشه ای نو و نوین هر لحظه در حال پیشرفت است.

کناریوند بیان داشت: به اعتقاد من یکی از بهترین راهکارها برای ادامه پیشرفت؛ تلاش،  نظم و جدیت در کار می باشد که این مهم در جهت سرعت بخشیدن به این نظام ثبتی می باشد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر با توجه به زیرساخت های فراهم دیده شده در ثبت نوین باید سرعت را در اولویت های خود در ارایه خدمات ثبتی خود قرار دهیم، گفت: در سال ۱۴۰۰ با تدابیر به عمل آمده از طرف معاونت قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک و تامین اعتبارات لازم، اقدامات بسیار موثری در راستای اجرای کاداستر از جمله ثبت اراضی ملی و منابع طبیعی استان انجام شده است

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برون سپاری تهیه نقشه املاک توسط مهندسان ذیصلاح مشکل کمبود نقشه برداران واحدهای ثبتی برطرف شده که تداوم این برنامه ها و سیاست های سازمان در اجرای بهینه کاداستر و اجرای هر چه بهتر درخواست های ثبتی در ادارات به صورت آنی در اختیار مردم استان قرار می گیرد.

انجام تمام امور ثبتی به صورت برخط

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز با اشاره به اینکه امروزه تمام امور ثبتی در ادارات ثبت اسناد به صورت آنلاین (برخط)است، گفت: امروزه در کنار افزایش سرعت در خدمات و ارتقای سلامت اداری،  آماده سازی خدمات بهتر به مردم باتاثیرگذاری ثبت ملی و الکترونیک، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز همچون سنوات گذشته با عملکرد مثبت در پیشرفت اهداف سازمانی و تحقق وظایف به تلاش های خود ادامه خواهد داد و با توجه به اهداف عالی سازمان پیشرو با ثبت نوین و فراهم شدن زمینه ارایه خدمات الکترونیک و تحولی عظیم در حوزه ثبتی با اندیشه های نو در بخش های مختلف اقدامات خوب و موثری در این استان صورت پذیرفته است.

کناریوند در ادامه به به ارایه گزارش عملکرد این اداره کل در سال ۱۴۰۰ پرداخت و افزود: در فصل استعلامات ۹۹ هزار و ۷۰۰ فقره استعلام به صورت الکترونیکی انجام شده که ۹۸ و ۴۳ صدم درصد آن در کمتر از دو روز پاسخ داده شده است.

وی تصریح کرد: همچنین مکاتبات الکترونیک پاسخ داده شده به مراجع قضایی ۴۰ هزار و ۹۱۳ فقره است که ۸۸ و ۶ صدم درصد آن در کمتر از دو روز پاسخ داده می شود و در این بازه زمانی نیزاز ۹۹ هزار و ۷۰۰ پاسخ استعلام به صورت الکترونیک، ۹ هزار و ۹۸۳ به صورت غیرالکترونیک انجام شده که این غیرالکترونیکی ها بررسی پرونده هایی است که بایستی از بدو تشکیل تا زمان صدور سند وضعیت ثبتی به صورت دستی به مراجع قضایی ارایه شود.

در پایان این آیین از مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت اسناد و املاک استان تقدیر شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …