شنبه , 29 اردیبهشت 1403

ساعت کاری ادارات البرز در مهر ماه شناور می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، کاوه حدادپور بعد از ظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه به دلیل شیوع کرونا دو سال مدارس به صورت غیرحضوری برگزار شد و حال قرار است از مهر امسال مدارس حضوری شود و پیش‌بینی می‌شود که در استان نیز با افزایش ترافیک مواجه شویم از این رو برای تسهیل در تردد شهروندان و کارمندان تدابیری اندیشیده شد و تا هر کدام از دستگاه‌ها در این زمینه وظایفی را انجام دهند.

وی افزود: همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها ترافیک در استان افزایش چشمگیری خواهد داشت و مشکلاتی در این خصوص برای خانواده‌ها و پرسنل ادارات به وجود می‌آید از این رو اجرای طرح یک ساعت شناورسازی کار ادارات ضروری است.

حداد پور گفت: به منظور کاهش پیک ترافیکی مهرماه مقرر شد شروع کار ادارات در استان یک ساعت شناور در نظر گرفته شود. به این معنی که پرسنلی که رأس ساعت شروع قانونی کار وارد محل خدمت می‌شوند؛ رأس ساعت قانونی اتمام کار از محل خدمت خارج می‌شوند.

وی افزود: اما سایر پرسنل می‌تواند از شناوری ساعت کار استفاده و به میزان دقایقی که دیرتر در محل کار حاضر می‌شوند در پایان ساعت کار به جهت رعایت ۸ ساعت کار موظف روزانه به همان میزان تا سقف یک ساعت با تأخیر از ادارات خارج شوند.

حدادپور تصریح کرد: مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت پایان کار در همان روز به صورت شناور تعیین می‌شود.

معاون استاندار البرز گفت: ساعت شروع خدمات رسانی بانک‌ها در استان طبق روال قبل می‌باشد و برای رفاه حال شهروندان هیچ تغییری نخواهد داشت.

حداد پور اضافه کرد: این مصوبات فقط برای مهر ماه اعمال و بازخورد آن مبنای تصمیمات بعدی در استان خواهد بود.

وی افزود: کلیات طرح شناور شدن یک ساعت کاری ادارات در مهر ماه به کلیه دستگاه‌های اجرایی، نهادهای عمومی و دولتی و شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود.

گفتنی است این نشست با حضور فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی، فرماندار شهرستان کرج، مدیرکل آموزش و پرورش استان، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان، سرپرست شهرداری کرج و مدیرکل اداری و مالی استانداری برگزار شد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …